גרמניה מזהירה

אזהרה רשמית לתיירים: התרחקו מאזור מאה שערים

משרד החוץ הגרמני פרסם 'אזהרת מסע' לאזרחי גרמניה המבקרים בישראל, לפיה עליהם לשמור מרחק מירושלים - ובמיוחד "מהעיר העתיקה, הר הבית ו...מאה שערים" (חדשות)

אלי רוטמן | כיכר השבת |
בלשי משטרה במאה שערים (צילום: חיים גולדברג, כיכר השבת)

על רקע המתיחות הביטחונית השוררת כעת בישראל, המנהלת כמה חזיתות במקביל, מפרסם משרד החוץ של גרמניה הודעה רשמית המהווה 'אזהרת מסע' לאזרחיו, ומכילה מקום אחד מפתיע למדי.

בהודעה הרשמית נכתב: "הימנעו מלהגיע לירושלים; במיוחד לעיר העתיקה ולהר הבית. בנוסף, אל תבקרו ביעדים שמקושרים לאמריקאים".

נוסח זה נראה הגיוני יחסית, זאת על רקע ההעברה היום (שני) של שגרירות ארה"ב בישראל מתל אביב לבירה, שיוצרת מתיחות ביטחונית וחשש ממהומות, זאת בנוסף ל"צעדת השיבה" - ההתפרעות ההמונית המתוכננת בגבול רצועת עזה לרגל 'יום הנכבה'.

שר החוץ הגרמני לשעבר (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

כזכור, לאחר הכרזת נשיא ארה"ב דונלד טראמפ על הכרה אמריקנית בירושלים כבירת ישראל, שהעברת השגרירות היא המשך ישיר שלה, פרסם שר החוץ הגרמני דאז, זיגמר גבריאל, את התנגדותו לכך. "יש להבהיר גם לחברים את גבולות הסולידריות", אמר.

אלא שלאזהרת המסע הגרמני כעת, נוסף כאמור אזור מפתיע, שהתיירים מוזהרים מפני התקרבות אליו: שכונת מאה שערים החרדית.

לא מן הנמנע, כי הדבר בא בשל הפרות הסדר החוזרות ונשנות בשכונה, בדרך כלל על ידי נערי שוליים קיצוניים. בערבי השבועות האחרונים, מתרחשים ההצתות וחסימות הכבישים גם ללא רקע אידיאולוגי כלשהו, בסוג של פריקת יצרים המאיימת גם על שלומם של תושבי השכונה הנורמטיביים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר