אושר סופית

הלוחם שהרג את חברו בשוגג ירצה שנה וחצי מאסר

18 חודשי מאסר בפועל, הורדה לדרגת טוראי ומאסר מותנה על סמל נ׳, שהורשע על-פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בהריגתו בשוגג של סמל-ראשון שחר סטרוג ז״ל (חדשות בארץ)

שחר סטרוג ז"ל (צילום: דובר צה"ל)

היום (רביעי) גזר בית הדין הצבאי עונש של 18 חודשי מאסר בפועל, הורדה לדרגת טוראי ומאסר מותנה על סמל נ', שהורשע על-פי הודאתו, במסגרת הסדר טיעון, בהריגתו של סמל-ראשון שחר סטרוג ז"ל.

בגיבוש הסדר הטיעון שאושר על-ידי בית הדין הצבאי היום הובאו בחשבון מכלול נסיבות המקרה, בהן התוצאה הטראגית וחומרת העבירה, לצד נסיבות האירוע ונסיבותיו האישיות של נ'.

הסדר הטיעון גובש לאחר הליך של גישור, ולאחר שנשמעה עמדת משפחתו של סמל-ראשון שחר סטרוג ז"ל וניתן לה משקל משמעותי.

בצה"ל אומרים כי "בעקבות המקרה הופקו שורה של לקחים וננקטו צעדים פיקודיים משמעותיים. צה"ל ימשיך לפעול על מנת להטמיע ולאכוף את כללי הבטיחות בנשק, במטרה למנוע הישנות מקרים טראגיים מסוג זה. צה"ל משתתף בצערה העמוק של משפחתו של סמל-ראשון שחר סטרוג ז"ל וימשיך ללוותה,, נמסר בהודעת דובר צה"ל".

בכתב האישום המקורי של הפרקליטות הצבאית נטען כי "ב-20 במרץ או במועד סמוך לכך, גרם הנאשם במעשה או במחדל אסורים למותו של אדם... במועד ובמקום האמורים בשעה 19:30 בערב עתיד היה הצוות של הנאשם ושל סטרוג לצאת לאימון. היציאה לאימון נדחתה בכחצי שעה. בשעה 19:50 לערך, במהלך הפוגה שנוצרה בלוחות הזמנים בשל דחיית היציאה לאימון, נכנס הנאשם לחדר המגורים שלו ביחידה.

"זמן קצר לאחר מכן נכנס המנוח לחדר. השניים נעמדו זה מול זה, ושלפו את אקדחיהם האישיים מסוג גלוק 19, שהיו מאופסנים בפונדות שהוצמדו לחגורת המכנסיים שלהם. אקדחו האישי של הנאשם היה טעון במחסנית ולא היה מותקן בו תותב. באקדחו של המנוח היה מותקן תותב. לאחר שהנאשם שלף את אקדחו האישי, הוא כיוון את האקדח למרכז מסת הגוף של המנוח, דרך אותו, ולחץ על ההדק. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, נורה מאקדחו כדור שפגע בחזהו של המנוח וגרם למותו".

בגרסה הראשונית שמסר נ' למצ"ח הוא טען, כי "זו הייתה תאונה ולא משחק בנשק. התאמנו יחד על שליפות אקדח בחדר בבסיס, דבר שמקובל ביחידה. הוא החבר הכי טוב שלי ולא ידעתי שאני בהכנס".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר