הוארך מעצר החשודים

לב לבייב יבוקש לחקירה בפרשת היהלומים?

המשטרה מתכוונת לבקש מרוסיה את הסגרתו של איש העסקים לב לבייב לצורך חקירה בפרשת הברחת היהלומים במאות מיליוני שקלים לישראל על ידי עובד במפעלו (אקטואליה)

דניאל הרץ | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ"ז בחשוון תשע"ט | 05.11.18
(צילום: רוני שוצר, פלאש 90 ושאטרסטוק)

עד הצהרים לא היה ברור חלקו של איש העסקים לב לבייב, בפרשת הברחת היהלומים הגדולה, אך כעת נראה כי המשטרה תרצה לחקור את לבייב בנושא. בתוך כך, בית המשפט האריך בשבעה ימים את מעצרם של ששת החשודים בפרשה.

על פי הדיווח בערוץ 10 במשטרה שוקלים לפנות לשלטונות הרוסיים ולבקש מהם את הסגרתו של לב לבייב ששוהה כעת במדינה, שכן לפי הערכת המשטרה לבייב לא יגיע מרצונו לחקירה בישראל.

לבייב עזב את ישראל לפני כמה שנים ועבר להתגורר בלונדון בטענה שחוקי המס הישראליים מקשים עליו לפעול. בחודשים האחרונים הוא העביר את מקום מגוריו לרוסיה ולכן הבקשה תופנה אליה.

כזכור הבוקר (שני), נעצרו שישה חשודים שנעצרו בפרשת החשד להברחת ענק של יהלומים לישראל לאחר חקירה סמויה שארכה כבר כמה חודשים.

מהחקירה עולה כי עובד באחד המפעלים של איש העסקים לב לבייב ברוסיה הבריח לישראל כמות גדולה של יהלומים בשווי מיליוני שקלים, כשהגיע לפני שש שנים כתושב חוזר. אחר הצהריים יתקיים דיון בהארכת מעצרם של החשודים בבית משפט השלום בראשון לציון.

על פי החשד, היהלומים נמכרו בארץ מבלי שדווח עליהם לרשויות המס. בפשיטה שערכו בלשי היחידה לחקירות בינלאומיות על ביתו נמצאו מאות תעודות משלוח הקשורות ליהלומים.

במשטרה ניסו להבין כיצד הוברחו היהלומים לישראל, ועלו על נתיב מרכזי: עובד בכיר באחד המפעלים של לבייב ברוסיה, שהגיע לפני שש שנים לישראל כתושב חוזר, טמן גם כמויות גדולות של יהלומים במזוודות יחד עם שאר הכבודה שלו. הוא נחקר ומאוחר יותר הוא צפוי לעמוד בפני שופט במסגרת הארכת מעצר.

על פי הדיווח של המשטרה הבוקר, בין העצורים נמצאים גם קרובי משפחתו של לבייב החשודים למעורבות בפרשה.

כאמור, בית המשפט האריך הערב את מעצר החשודים, כשבנימוקי ההחלטה נכתב: "הונחו לפני מסמכים הקושרים את החשודים לעבירות. ישנם בכירים יותר ופחות, כאלה שמעורבים באופן עמוק יותר, וכאלה שהחשד לגביהם פחות. לעת הנוכחית ישנו חשד סביר לגבי כל אחד ואחד מהחשודים. ישנה עילת מעצר מובהקת לשיבוש הליכים".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר