הותר לפרסום

'הטרור היהודי': בני ישיבה חשודים שרגמו פלסטינית למוות

הרקע למעצר הקטינים היהודים - נחשף: חשד חמור ביותר, לפיגוע בו הם רגמו למוות פלסטינית, אם לתשעה. בנוסף, פעילי ימין קיצוני חיללו שבת כדי לנסוע לתדרך את הנערים לקראת מעצרם (בארץ)

אלי רוטמן | כיכר השבת |
אילוסטרציה (צילום: Roy Alima/Flash90)

השב"כ מתיר כעת (ראשון) לפרסם, כי בתום פעילות מודיעינית מאומצת, נעצרו לפני שבוע על ידו ועל ידי משטרת ישראל מספר חשודים במעורבות בפיגוע זריקת אבנים, ממנו נהרגה עאישה ראבי, תושבת בדיא ואם לתשעה ילדים, בעת שנסעה ברכבה בליל שבת סמוך לישוב רחלים.

החשודים, קטינים הלומדים בישיבת ״פרי הארץ״ בהתנחלות רחלים, נעצרו בגין עבירות טרור חמורות ובכללן רצח.

מתברר - כך לפי החשדות - כי ביום שבת, בבוקר שלמחרת ביצוע הפיגוע, יצאה קבוצת פעילים בנסיעה ברכב מיצהר, לישיבה ברחלים ,לטובת תדרוך נערים הלומדים בישיבה כיצד להערך ולהתמודד עם חקירות השב"כ.

"מעבר לאמור לעיל, כל פרטי החקירה וזהות החשודים הינם תחת צו איסור הפרסום", מדגישים בשירות הביטחון הכללי.

בהודעת השב"כ נאמר עוד: "מאז תחילת המעצרים שב״כ מזהה מאמץ יזום ומתמשך מצד גורמים בעלי אינטרס להכפיש את הארגון ועובדיו וליצור דה לגיטימציה לפעילותו. ניסיון זה ראוי לגינוי ולאי שיתוף פעולה ואין בו בכדי לרפות את ידי שב״כ מהמשך פעילותו לסיכול טרור באשר הוא טרור- יהודי או פלסטיני, וזאת תחת ערכים ממלכתיים ולמען ביטחון המדינה. יודגש כי חקירות השב״כ נעשות על פי הוראות החוק והפסיקה, נתונות לפיקוח של הפרקליטות ככל הנדרש ושל בתי המשפט וכך גם ביחס לחקירה זו".

"העצורים בחקירות השב״כ מקבלים את מלוא הזכויות שלהם הם זכאים לפי החוק. הטענות על מניעת זכויותיהם של הנחקרים בניגוד לדין, משוללות כל יסוד ומטרתן להסיט את הדיון מהחשדות החמורים בגינם נעצרו לחקירה. במהלך השנה סיכל שירות הביטחון הכללי מאות פיגועי טרור ברחבי יהודה ושומרון בין היתר - גם פיגועי טרור יהודי. שירות הביטחון הכללי ימשיך לפעול בנחישות לסיכול טרור באשר הוא טרור", מסתיימת הודעת השב"כ.

עו"ד איתמר בן גביר, המייצג את אחד הקטינים החשודים, מסר בתגובה: "העיתוי של הפרסום מלמד על לחץ השב"כ, לכאורה נראה כי התיק מתפורר בין בידיים וכי אין ראיות נגד הילדים ועל כן שעה לפני מסיבת העיתונאים של עוה"ד מנסים בשירות הביטחון הכללי לקלקל את המסיבה. החשודים שתקו בחקירתם, עברו מניפולציות קשות ונמצאים בטראומה קשה ושום הודעת דובר לא תסיט את הנושא".

גם עו"ד עדי קידר מארגון חוננו, שמייצג חלק מהקטינים בתיק, תוקף את התנהלות השב"כ: "עיתוי התרת הפרסום והנוסח בו בחר השב"כ אינו מקרי, בעוד זמן קצר נפרוס בפני הציבור את העובדות אשר מלמדות כי לחשודים אותם פגשנו אין יד ורגל בתיק זה, ואין שום ראיה שקושרת אותם לחשדות".

עאישה ראבי, הפלסטינית שנהרגה, עם אחד מילדיה (צילום מסך: מתוך פייסבוק)

לדברי עו"ד קידר, "הלילה פגשנו את הקטינים לראשונה לאחר שבוע שבו היו מנועי מפגש עם עו"ד. שמענו שם דברים שאף אזרח בישראל אינו היה מוכן שכך יחקרו נערים צעירים במדינת ישראל. השב"כ רוצה לפרסם, אנחנו בעד - הציגו את התיעודים מהחקירות - והציבור ישפוט".

"השב"כ מנהל חקירה בשיטת מצליח, עוצרים קטינים מכניסים אותם למרתפי השב"כ ומנתקים אותם מהעולם, הצליח? מצויין, לא הצליח? מביאים את הקטינים הבאים אולי יצליח. מי ישים לעוול סוף?", תוהה עורך הדין מ'חוננו'.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר