ההתבוללות ו"שואה שניה":

יד לאחים לשר החינוך: מברכים על מאבקך בהתבוללות בחו"ל, פעל גם בארץ

בעקבות דבריו הנחרצים של השר רפי פרץ בישיבת הממשלה השבוע, פנתה אליו הנהלת יד לאחים במכתב מיוחד • ביד לאחים מציינים כי ההתבוללות גוברת גם בארץ ויש לפעול נגדה במהירות בטרם יהיה מאוחר מידי (בארץ)

אסף מגידו | מקודם |
הרב רפי פרץ וברקע המכתב המדובר (צילום: הבית היהודי | יח"צ)

במכתב ששיגר השבוע ארגון יד לאחים לשר החינוך הרב פרי פרץ, מבקשים ראשיו לחזק את ידיו של הרב פרץ בישיבת הממשלה האחרונה, בהם יצא חוצץ נגד ההתבוללות הפושה בקרב יהודי ארה"ב, ואף כינה אותה "שואה שניה".

כפי שפורסם בתחילת השבוע, עוררו דבריו של הרב פרץ סערה בקבינט ושר האנרגיה יובל שטייניץ תקף אותו ואמר כי "התבוללות זו לא בעיה קריטית". לצדו של שטייניץ גם חברי כנסת ועיתונאים תקפו את דבריו הנחרצים והברורים של השר פרץ ויצאו חוצץ נגדו. יצוין כי יחד עם זאת, ראש הממשלה בנימין נתניהו תמך בדבריו של פרץ ואמר כי המגמות הדמוגרפיות בקרב יהודי ארה"ב מדאיגות אותו.

במכתב ששוגר כאמור מיד לאחים נאמר בין היתר "כמי שעומדים בפרץ לחיזוק חומות העם היהודי אל מול אינספור מקרים קשים של טמיעה והתבוללות של בני ובנות עמנו עם בני ניכר, הרינו לחזק את ידך על הדברים הברורים שאמרת בנוגע לסכנת ההתבוללות, בישיבת הממשלה בתחילת השבוע".

יחד עם זאת במכתבם מבקשים ביד לאחים להדגיש כי תופעת ההתבוללות הולכת וגוברת גם בארץ ויש לפעול נגדה במהירות בטרם יהיה מאוחר מידי. "למרבה הצער, נוכחנו לדעת כי אחוז ההתבוללות בארץ הולך גם הוא ופושה באין מי שיתריע מפני הסכנה ויפעל מולה. מחקרי עומק וסקרים בנושא מראים כי 10% מקרב הזוגות הנישאים הם נישואי התבוללות".

ביד לאחים אמרו השבוע כי השר שטייניץ בדבריו שומט את הקרקע מיסודות קיומנו כעם. חבל שפוליטיקאים מביעים עמדות ללא אחריות וללא קשר למציאות. המציאות בשטח מלמדת על העלמות של אלפי יהודים מידי חודש. מול אובדן עמנו דה פקטו, יש לפעול בנחרצות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר