אלימות משטרתית

מ"מ המפכ"ל על הסרטונים: "התנהלות חריגה"

בימים האחרונים, מופצים סרטונים רבים המוכיחים לכאורה על התנהלות בעייתית של המשטרה בעת אכיפת עטיית המסכות • מוטי כהן: "התנהלות חריגה שאינה תואמת את ערכינו" (בארץ)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
(צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

מ"מ מפכ"ל המשטרה, ניצב מוטי כהן קיים היום (שלישי) שיחה עם כלל מפקדי מחוזות המשטרה, והתייחס לסרטונים המתעדים התנהלות בעייתית לכאורה של שוטרים שאוכפים אי עטיית מסכות.

לדבריו, "אכיפת אי עטיית מסיכות היא משימה חשובה לטובת מניעת התפשטות הנגיף ויחד עם זאת שוחקת ומורכבת. זוהי משימה שאין לה תוצאות מידיות ונראות לעין, מול אויב בלתי נראה ולעולם לא נדע כמה נפשות הצלנו וכמה תחלואה מנענו בזכות ביצועה. רובם המכריע של מפגשי האכיפה מבוצעים ע"י השוטרים במסירות ומקצועיות מעוררת הערכה".

הוא הוסיף כי "מתן דו"ח הוא אמצעי לצורך ביצוע משימת אכיפה במטרה לשמור על בריאותו של הציבור. על השוטרים לבצע את משימת האכיפה במקצוענות, ברגישות, תוך הפעלת שיקול דעת. זוהי שעה קשה עבור כולנו. הציבור חווה אי ודאות כלכלית בריאותית וחברתית ואנחנו, שוטרים ומפקדים, חייבים להיות מקצועיים וקשובים יותר מתמיד בשבילו ולמענו".

מ"מ המפכ"ל הדגיש כי "לצד זאת התנהלות חריגה שאינה תואמת את ערכי הארגון ונורמות ההתנהגות המצופות מכל שוטר, תיבדק ותטופל בהתאם ע"י הגורמים המוסמכים לכך".

התיעוד המסעיר: איום בדו"ח על ילדה בת 13 (צילום: ברוך גודלבסקי)

בפתח הדברים, הודה מ"מ המפכ"ל לשוטרים ולמפקדים על ההיערכות המהירה והפעילות המבצעית רחבת ההיקף במחוזות ובאגפי המשטרה. ניצב כהן התייחס למשימתה של המשטרה בימים אלו בדגש לאכיפת הנחיות משרד הבריאות: "משטרת ישראל הינה חלק מרכזי במאמץ הלאומי לצמצום התחלואה".

"עם התפשטות נגיף הקורונה, והרחבת ההגבלות המוטלות על הציבור הרחב על ידי הממשלה, מתרחבת גם משימת האכיפה המוטלת על משטרת ישראל. שוטרי משטרת ישראל מצויים בחזית משימת האכיפה ופועלים למען הבריאות של כולנו לצד יתר המשימות המוטלות על כתפי המשטרה. ככל שהמשימה מתרחבת, הרי שאנו עדים לריבוי מפגשים בין אזרח לשוטר, ובהתאם לכך, הפוטנציאל לחיכוך והתנגדות עולה".

בסיכום דבריו חיזק מ"מ המפכ"ל את המפקדים והשוטרים ואמר: "זר לא יבין כמה מורכבת עבודת השוטר, לכמה החלטות הוא נדרש בכל רגע נתון ועם כמה קשיים ואתגרים הוא מתמודד בכל משימה. לצערי, בעת הזו המשטרה אינה זוכה להערכה הציבורית שהיא ראויה לה, אולם הגדולה שלנו היא להמשיך ולדבוק במשימה החשובה במקצועיות ומתוך תחושת שליחות למען הציבור כולו".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר