כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
הותר לפרסום

המשטרה מאשימה: "רב" מירושלים ירה ופצע עבריין

לפני ארבעה חודשים, ירה אלמוני באדם בשכונת בית ישראל בירושלים, המשטרה עצרה מספר חשודים, ששוחררו מחוסר ראיות. אמש מודיעה המשטרה, "עצרנו את היורה, המדובר ברב מירושלים, חוזר בתשובה בעל עבר פלילי - וכיום מחזיר בתשובה". הוא מכחיש לחלוטין, אבל הפרקליטות הגישה ´הצהרת תובע´ (בארץ)

יוסי וייס | כיכר השבת |
רב או מתנקש? (צילום: באדיבות שעה טובה)

הותר לפרסום: רב מירושלים חשוד בירי ב"כוונה לחבלה מחמירה", בנשיאת נשק שלא כדין ובשיבוש הליכי משפט. הפרשה נחשפה אמש בבית המשפט, כאשר הפרקליטות מודיעה על הגשת כתב אישום בקרוב. בית המשפט נענה לבקשת פרקליטי הרב, ואסר על פרסום שמו ושם הישיבה בראשה הוא עומד.

ראשית הסיפור במוצאי שבת ה-9/1/12010, אז ירה אלמוני באדם ברחוב רייכמן - בשכונת בית ישראל בירושלים, ונמלט על אופנוע.

היורה נעלם מהמקום, כשהוא משאיר אחריו את הנמען לכדורים, פצוע באורח בינוני. המדובר באליהו ליברטי, עבריין, היושב היום בכלא בגין שוד, לאחר שכבר הספיק להחלים מפציעתו.

משטרת ישראל פתחה בחקירה מאומצת לגילוי מבצעי הירי, ואף עצרה מספר חשודים במעשה, אלא שזמן קצר לאחר מכן שוחחרו החשודים, לאחר שלא נמצאו כל ראיות כנגדם.

ארבעה חודשים אחרים המעשה, ולפני שבועות ספורים בלבד, עצרה המשטרה רב מירושלים, בחשד כי הוא היורה האלמוני. לדברי חוקרי המשטרה, הרקע לירי הינו סכסוך שפרץ בין הרב היורה, לבין ליברטי, שלמד אצלו בישיבה.

הרב עצמו כופר באשמה ומכחיש עד לרגע זה לחלוטין כל קשר למעשה, אלא שבמשטרה בטוחים, כי עצרו את האיש הנכון, כשהם מתבססים בין היתר על עד ראייה שזיהה אותו במקום הירי, על תצלומי מצלמות אבטחה של מאפיה סמוכה, וכן על איכון שנעשה לטלפון הסלולרי שלו באותו ערב, איכון הסותר את טענת האליבי שסיפק הרב.

לפני דקות ספורות הסיר בית המשפט באופן חלקי את צו איסור הפרסום שהוטל על הפרשה, כאשר צו איסור הפרסום נותר על שמו של הרב ושם הישיבה בראשה הוא עומד.

בדיון היום גם הגישה הפרקליטות 'הצהרת תובע', בדבר כוונתה להגיש כנגדו כתב אישום כבר בימים הקרובים בגין חבלה בכוונה מחמירה, נשיאת נשק שלא כדין ושיבוש הליכי חקירה, כאשר בהתאם לכך, נתבקש היום בית המשפט להאריך את מעצרו בפעם השישית.

הרב העצור, הינו חוזר בתשובה בעל עבר פלילי עשיר, שאף ריצה בעבר עונש של שנתיים מאסר בגין ניסיון רצח, ברח לבלגיה והוסגר לארץ. אולם מאז התחזק, הפך למחזיר בתשובה בעצמו, ומרצה מוכר שסחף אחריו רבים, ביניהם עבריינים משוקמים ועבריינים בחלופת מעצר, הלומדים בישיבת שהקים, זו המיועדת לשיקום עבריינים.

רבות מדרשותיו של הרב מופצות בקלטות אודיו ווידאו. אחת המפורסמות שבהן, נקראת - למרבה האירוניה "מהעולם התחתון - לעולם העליון", המתארת את מעברו מעולם הפשע לעולם התורה.

את חדרי החקירות ובתי הכלא, הוא מכיר כאמור היטב, כעת רק נותר לאחל לו, כי הפעם מדובר בטעות מוחלטת של המשטרה, וכי אכן לא נותר קשר בין חייו הקודמים, לבין הווייתו הנוכחית בעולם התורה.

לדיון בבית המשפט היום הגיעו עשרות מתלמידיו, שהביעו תמיכה ברבם ללא סייג, "המדובר בעלילה", הם טענו, "הוא חף מכל פשע, האמת עוד תצא לאור".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר