נבחר פה אחד

הוועדה בחרה: זה פרקליט המדינה החדש

מי שיחליף ככל הנראה את שי ניצן בתפקיד פרקליט המדינה, הוא פרקליט מחוז חיפה, עורך הדין עמית איסמן, שנבחר על ידי וועדת האיתור • המינוי עדיין כפוף לאישור הממשלה (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
עמית איסמן (צילום: משרד המשפטים)

וועדת האיתור לפרקליט המדינה, הודיעה הערב, כי בהחלטה בפה אחד, הוחלט לבחור בפרקליט מחוז חיפה, עורך הדין עמית איסמן, לתפקיד פרקליט המדינה, שימלא את מקומו של שי ניצן. האישור כפוף לאישור הממשלה.

עו"ד איסמן, בן 53, נשוי ואב לשלושה, בילדותו למד בית הספר 'ליאו בק' שבחיפה. בשירותו הצבאי שירת בחיל הרפואה והוא בעל תואר ראשון במשפטים ותואר שני בקרימינולוגיה וחוק.

על חברי הוועדה שבחרו באיסמן נמנים, היו"ר; היועץ המשפטי לממשלה, מנדלבליט, נציב שירות המדינה, פרופ׳ דניאל הרשקוביץ, מ"מ מנכ"ל משרד המשפטים, עו"ד סיגל יעקבי, עו"ד מקרב הציבור, רחל תורן ונציג האקדמיה, פרופ׳ אורן גזל אייל.

בהחלטת הוועדה נאמר, כי "לעו"ד איסמן יש ניסיון רב שנים בפרקליטות המדינה, בשנים האחרונות מילא תפקידים בכירים ביותר בארגון – פרקליט מחוז חיפה, המשנה לפרקליט המדינה לתפקידים מיוחדים (בפועל) והמשנה לפרקליט המדינה לעניינים פליליים (בפועל)".

עוד נכתב בהמלצת וועדת האיתור, כי "עו"ד איסמן זכה להמלצות מצוינות מצד בכירי מערכת המשפט. כל הממליצים עמדו על מעלותיו המקצועיות והאישיות של עו"ד איסמן, והדגישו כי מדובר לשיטתם במועמד ראוי ביותר לתפקיד פרקליט המדינה".

"בהופעתו המרשימה בפני הוועדה, ניכרה היכרותו המעמיקה של עו"ד איסמן עם מערכת אכיפת החוק ועם המערכת הממשלתית בכללותה. עו"ד איסמן הציג משנה סדורה ומפורטת להתמודדות עם האתגרים הניצבים היום בפני מערכת אכיפת החוק, הן במישור המקצועי והן במישור הניהולי".

"בנוסף", הוסיפו חברי הוועדה, "התרשמנו כי ביכולתו להוביל מהלכים ארגוניים משמעותיים שתכליתם חיזוק אמון הציבור בפרקליטות המדינה ובמערכת אכיפת החוק בכללותה".

"עו"ד איסמן", הוסיפו חברי הוועדה, "הציג חזון של שקיפות ציבורית ופתיחות לביקורת. לאורך שנותיו, הוכיח עו"ד איסמן יכולת משפטית גבוהה ביותר וכישורים משפטיים יוצאי דופן, יכולת ניהול מעולה, יושרה ואמינות, יכולת עמידה בלחצים, והפגין עמוד שדרה מקצועי וערכי אל מול אתגרים כבדי משקל".

"הוועדה בחנה בכובד ראש את ההליך המנהלי שהתנהל בעניינו של עו"ד איסמן ואת החלטת מנכ"לית משרד המשפטים דאז מיום 27.5.2018, לגבי שתי אמירות מלפני 6 ו-12 שנים, ושמעה את התייחסותו לדברים".

"הוועדה השתכנעה כי אמירות אלו, אשר נאמרו לפני שנים רבות, אינן מאפיינות את עבודתו ואת התנהלותו של עו"ד איסמן. הוועדה רשמה בפניה כי עו"ד איסמן הביע צער עמוק על הדברים ולקח אחריות על מעשיו, לרבות בפני הוועדה עצמה, וכן התרשמה באופן בלתי אמצעי, מכך שהפיק את הלקחים הנדרשים".

לסיום נכתב בהחלטה, "עו"ד איסמן הבהיר באופן מפורש כי הוא פועל מתוקף תפקידו לשמור על שיח מקצועי מכבד בפרקליטות המדינה ומחוצה לה, וכי בכוונתו להמשיך ולפעול כך. הוועדה סבורה כי במכלול נסיבות העניין, שתי אמירות אלו, שנאמרו כאמור לפני שנים רבות, אינן עולות כדי פגם ערכי-נורמטיבי המונע ממנו מלכהן בתפקיד פרקליט המדינה".

שר המשפטים אבי ניסנקורן בירך על בחירת עמית איסמן לתפקיד פרקליט המדינה ואמר: "מכל עבר מעידים על איסמן שהוא משפטן מבריק, מקצועי וישר דרך".

"לא בכדי", הוסיף ניסנקורן, "הוא נבחר פה אחד על ידי ועדת האיתור, למרות שהתמודד מול מועמדים מעולים. אני מברך על בחירתו ובטוח שיפעל בעצמאות וללא משוא פנים לחיזוק שלטון החוק" :

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר