הטרגדיה ב'איכילוב' • צפו

גמזו בדמעות: לוקח את ההאשמה על המוות

הכשל החמור בבית החולים, שהוביל ככל הנראה למותו של חולה קורונה: המנכ"ל, רוני גמזו, אומר הערב בדמעות למצלמה: "זה קשה לי ברמה האישית אך לוקח את האשמה עלי" • צפו (אקטואליה)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
רוני גמזו (מתוך המהדורה המרכזית באדיבות חדשות 13)

משה חרזי, בן 47 מתל אביב, הוא חולה הקורונה שנפטר בליל שבת, לאחר שהצוות הרפואי בבית החולים איכילוב לא הבחין כי נותק צינור ממכונת ההנשמה אליה היה מחובר. מנכ"ל בית החולים ופרויקטור הקורונה לשעבר רוני גמזו, אומר הערב (ראשון), כי הוא לוקח את ההאשמה עליו.

''אני בצער כבד", אמר גמזו למצלמות 'חדשות 13', "השתתפות בצער, לקיחת האשמה היא עלי, אני מנהל בית החולים, אני נמצא שם בתוך המחלקה, יש שם אחים ואחיות ורופאים ובסופו של דבר זה אני".

''אני נותן למשפחה את כל ההסבר, זה קשה לי ברמה האישית. בשלב הזה אני חייב לגבות את הצוות, להגדיל את רוחם, אנחנו באירוע קשה, אסור לנו שמקרים כאלו יחזרו''.

אמש, לאחר האסון ונסיבותיו החריגות, סיפרה אלמנתו טלי ל-ynet: "בערב צלצלו מהמחלקה ואמרו שהמצב שלו הידרדר, שני רופאים אמרו שהוא בהחייאה ואחרי המתנה אמרו שהם ניסו הכול והוא מת מתסחיף ריאתי והם ניסו לעבוד עליו הרבה שעות אבל זה לא צלח. אנחנו דורשים תשובות!".

"רק אחרי פרסום התקלה החמורה בתקשורת", שחזרה האלמנה הטריה, "צלצלה אלי סמנכ"לית בית החולים ואמרה שהיא לרשותי ושהם בוחנים את המקרה, שכאשר הוא עבר החייאה ראשונה הוא השתולל, וכנראה ניתק את המכשיר, ובהחייאה השנייה הם לא הצליחו. היא אמרה שזה בחקירה, ואחרי ה'שבעה' יעדכנו אותנו בממצאים".

מעט לפני הלווית בעלה, שתיערך ב-23:00 בבית העלמין ירקון, בכתה טלי חרזי: "איך הפכתי לאלמנה בגיל 46? רק אלוקים יודע איך אני אמשיך מפה".

כזכור, מ'איכילוב' נמסר: "גבר בן 47, חולה קורונה עם מחלות רקע רבות, אושפז במחלקת טיפול נמרץ קורונה במצב קשה. מצבו הידרדר במהלך שעות הצהריים למצב של החייאה ראשונית וחרף מאמצי הרופאים הוא נפטר כעבור מספר שעות. בתחקיר ראשוני שקיימה במהלך השבת הנהלת בית החולים עלה שצינור ההנשמה נתלש ממקומו אולם נוכח ריבוי התראות בו-זמניות בטיפול הנמרץ הצוות שהיה עסוק במענה להתראות חירום בחולים אחרים הצליח להתפנות ולזהות זאת רק לאחר כמה דקות. אנו חווים עומס כבד שמאתגר את הצוות".

"נוכח העומס הכבד והעלייה בתחלואה, הנהלת בית החולים החליטה על הפחתת מיטות וצמצום מידתי של הפעילות לטובת תגבור נוסף של צוותים למען טיפול בחולי הקורונה. הנהלת בית חולים פתחה בתחקיר של האירוע החריג ותסיק את המסקנות הנדרשות. בית החולים עדכן את המשפחה בפרטי האירוע ומשתתף באבלה הכבד. מדובר במחלקה מצטיינת שמטפלת בחולי קורונה במצב קריטי. הנהלת בית החולים מגבה את עבודת הצוות המסור שעובדים ימים ולילות למען טיפול בחולי הקורונה הקשים ביותר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר