צפו בדברים

נתניהו: לא משנה מאיזה ציבור ההתקהלות

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בפתח ישיבת הממשלה והתייחס לטענות כנגד החרדים בנוגע להלווייה שנערכה היום. נתניהו התייחס גם למוטציות הנגיף (בארץ)

רפאל כהן | כיכר השבת |
(צילום: עומר מירון / לע"מ)

ראש הממשלה בנימין נתניהו נשא דברים בפתח ישיבת הממשלה כשהוא מתייחס למצב הקורונה וגם לטענות כנגד החרדים בנוגע להלוייתו של ראש ישיבת בריסק כשהוא משווה את האירוע להפגנות בבלפור.

"העולם מותקף בעצמה בשבועיים האחרונים ביתר שאת על ידי שתי מוטציות, המוטציה הבריטית והמוטציה הדרום אפריקנית. שיעור התמותה היומי בבריטניה הוא פי שלושה מישראל. כל אחד שהולך לעולמו זו אבידה גדולה מאוד. מערכת הבריאות במדינות רבות על סף קריסה וגם בישראל מערכת הבריאות שלנו נמצאת במתיחת איברים מקסימלית. לכן, סגרנו את השמיים ראשונים בעולם", אמר נתניהו.

הוא התייחס לנושא החיסונים ואמר: "אנחנו במירוץ מאוד הדוק לחסן כמה שיותר מאזרחי ישראל אל מול התפשטות המוטציות. אנחנו יכולים לעשות את החיסון בזכות מיליוני החיסונים שהבאנו ואנחנו מביאים לישראל. אני מקווה שאם לא תהיינה הפתעות נוספות אנחנו נוכל לפתוח את החינוך והכלכלה שלנו בהדרגה".

"אני קורא לאחרוני המבוגרים, מגיל 50 ומעלה: בואו עכשיו ותתחסנו. אתם מהווים את עיקר התחלואה הקשה ואני מבקש מכם לעשות זאת גם למענכם, למען מערכת הבריאות שלנו וגם למען כל אזרחי ישראל", הוסיף נתניהו.

"ביממה האחרונה אני קיימתי דיונים עם שרי הבריאות והחינוך כדי לאפשר פתיחה מדורגת בימים הקרובים של מערכת החינוך. החל מהחינוך הרך, הכיתות הנמוכות וכמובן תלמידי י"א וי-י"ב שהם במהלך התחסנות. בישיבת המשך שנקיים במהלך השבוע נדון בהמלצות המפורטות בעניין זה" אמר ראש הממשלה והוסיף כי "היום תדון הממשלה בהארכת הסגר עד יום א' והארכת סגירת הגבולות. בינתיים אני מבקש לשמור על הכללים, חייבים לשמור על הכללים".

"שיהיה ברור: התקהלות זו התקהלות זו התקהלות. זה לא משנה אם מדובר בחרדים, חילונים או ערבים. לצערי יש התקהלויות בכל הצדדים ובכל הציבורים הללו. צריך להפסיק את זה מיד וצריך להפסיק לעשות מזה פוליטיקה. להתמקד בהפרות של ציבור אחד ולהתעלם מההפרות של ציבורים אחרים - כולם צריכים להפסיק. זה הזמן לאחדות", אמר נתניהו בהשוואה של אירועי בלפור להלוויות החרדיות.

"חובה לשמור על הכללים, לשמור על מרחק, למנוע התקהלויות - בכל מגזר ובכל מקום. כפי שאתם יודעים, אנחנו העלנו היום יחד את הקנסות. הוכחנו במהלך השנה האחרונה, כאן במדינת ישראל, שלמרות הקשיים הגדולים, אנחנו מסוגלים להתמודד עם הקורונה. נכנסנו יחד לקורונה ונצא ממנה יחד".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר