כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
תיעוד מרגש

יונתן פולארד הכניס את ס"ת שכתב לקבר יוסף

המרגל היהודי, יונתן פולארד, זכה הלילה להכניס את ספר תורה, שהזמין לפני 12 שנה כשהיה בכלא בארה"ב, קבר יוסף הצדיק בשכם: "מרגיש חיבור אישי מאוד למקום הזה וליוסף הצדיק" (בארץ)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: רועי חדי)

המרגל הישראלי ג'ונתן פולארד נכנס הלילה (שלישי) לקבר יוסף שבשכם, פולארד מלווה ברעייתו אסתר, הגיע למקום כשבידיו ספר תורה שכתב באמצעות שליח בכספו כבר לפני 12 שנים כשהיה בכלא וייעד אותו לקבר יוסף.

הכנסת ספר התורה התקיימה בהשתתפות: הגאון רבי שמואל אליהו - רבה של צפת שאביו הראשל"צ הגאון רבי מרדכי אלינו זצ"ל ליווה את פולארד במשך שנים, הרב אלקים לבנון - רב השומרון וראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן.

במהלך האירוע אמר פולארד: "אני מרגיש חיבור אישי מאוד למקום הזה וליוסף הצדיק שקבור בו ולכל מה שעבר עליו. אני מביא את ספר התורה הזה לקבר יוסף, ספר תורה שנכתב מהכלא במיוחד עבור קבר יוסף, כך בדרך הזו אם לא ניתן בצורה פיזית אז בצורה רוחנית ומנטאלית נדרוש את כל האדמה שלנו.

"כשהייתי בכלא, הסוהרים נהנו להשפיל אותי כשהיו שואלים אותי אם אני חושב שאי פעם אגיע הביתה. ותמיד עניתי באותה דרך: הייתי שואל, האם אתה מאמין באלוקים? ורובם היו אומרים כן, ואז הייתי שואל האם אתה חושב שאלוקים יכול לחולל ניסים? והם היו אומרים ברור, ובכן הנה אנחנו כאן. אותו סיפור מתייחס לספר התורה הזה, אני אשאל אתכם האם אתם מאמינים באלוקים, ואתם תגידו כן, ואני אשאל האם אתם מאמינים בניסים, ואז תגידו כן, בספר התורה הזה נשתמש לא רק אנחנו אלא גם הדורות הבאים שלנו, לכן על כולנו לתת את אותה ההבטחה, לספר התורה".

פולארד הוסיף: "אנחנו מבטיחים להביא את ספר התורה הזה באופן קבוע לקבר יוסף, ולראות שמשתמשים בו בכל יום ויום, ושמשתמשים בו בכבוד, אנשי עמנו בארצנו המובטחת".

הרב שמואל אליהו: "כתוב: מבית אסורים יצא למלוך, אם אבי עליו השלום היה עכשיו איתנו, היה מברך אותך יונתן, מבית אסורים יצא למלוך. יהי רצון במהרה בימינו אמן".

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן אמר כי "כמו יוסף הצדיק גם אחינו יונתן היה בבור, כי הוא עמד על הערכים שלו, כמו יוסף הצדיק אחינו יונתן שוחרר, כמו יוסף הצדיק ערכיך מובילים את עם ישראל, ההגעה שלך לכאן להכנסת ספר התורה היא גם אמירה שלנו והמחוייבות שלנו כלפי יוסף הצדיק, שגם צריך לצאת משביו, להחזיר את השליטה כאן ואת דגל ישראל להתנופף מעל הקבר"

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר