בחזור מהכנסת ס"ת

הלוויתו של יגאל יהושע הי"ד: "האמנת בדו קיום"

יגאל, היהודי שנרצח בלינץ' בלוד, כששב מהכנסת ספר תורה, הרגיע קודם את משפחתו הדואגת מפרעות הערבים ואמר כי הוא מוכר ולא יעשו לו כלום - אך התבדה • צפו בהספד בהלוויתו (בארץ)

אלי רוטמן | כיכר השבת |
הלווית הנרצח (צילום: גיל קרמר, אתר 'ישראל היום')

בבית העלמין שבמושב חדיד, הסמוך למודיעין, הובא הערב (שלישי) למנוחת עולמים יגאל יהושע הי"ד, שנרצח בלינץ' הערבי בלוד ונפטר אתמול מפצעיו.

בני המשפחה האבלים של יגאל (56) סיפרו, כי הוא הותקף בידי הפורעים בעת ששב מאירוע של הכנסת ספר תורה, אליו יצא למרות אזהרותיהם, כשהוא בטוח: "הערבים פה מכירים אותי, ולא יעשו לי כלום".

כזכור, הפורעים יידו תחילה אבן גדולה שניפצה את השמשה האחורית ברכבו של יגאל הי"ד, ופגעה בו. כאשר התקדם מעט, המתקהלים זרקו אבן גדולה לחלון הקרוב אליו, פגעו בראשו, התקרבו אליו והיכו אותו קשות, עד שלאחר זמן מה קרס סמוך לביתו.

יגאל הי"ד (צילום משפחתי)

האח אפי ספד: "יגאל. האמנת בדו קיום, ואמרת 'לי זה לא יקרה'. חשבת שאם רק תוציא את הראש ויראו מי אתה - הכול יהיה בסדר. ואחרי שזה קרה - מיום רביעי בבוקר חיכיתי לך שעה-שעה שתתעורר, אבל לא הזזת אצבע ולא אמרת מילה".

"שילמת בחייך. אני לא סולח לאלה שפגעו בך. ומי שייתפס וימצו איתו את הדין - נבקש שייענש בחומרה", הוסיף האח השכול, לקול בכיות מאות מבין המלווים.

רבה הראשי של העיר לוד, הרב שמעון מאיר ביטון, אמר: "יש אנשים שמקפחים את חייהם בבית החולים אחרי מחלה, ויש אנשים שמקפחים את חייהם על היותם יהודים בארץ ישראל".

ראש עיריית לוד, יאיר רביבו, אמר בהספדו: "יגאל, אתה הרוג מלכות, נהרגת על קידוש השם. על שום מה רצחו אותך, יגאל? רק כי אתה יהודי. המחבלים הפורעים עמדו, ומישהו סימן להם - זה יהודי, וזה לא. מישהו סימן אותך, בדיוק כמו בתקופות האיומות שלנו בגלות שנשבענו שלא יחזרו יותר".

"עשרות רבות של רכבים חטפו את האבנים האלה בשבוע האחרון. לרובם היה נס, אבל אותך בורא עולם רצה לידו. אנחנו כאן כדי לומר: עם ישראל חי. לא נוותר, לא נוריד ראש. ננציח את שמך בעיר לוד כיהודי גאה. השם יקום דמך", סיים רביבו.

צפו בהלוויה

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר