דרמה מקומית

ראש עיריית בית שמש פיטרה את הסגנים מ'דגל' ו'אגודה'

עליזה בלוך, ראש עיריית בית שמש, פיטרה את סגני ראש העיר מ'דגל' ו'אגודת' וכן את נציגי 'הליכוד': "לא יכולה לאפשר המשך פגיעה בעיר על ידי מי שיש להם סמכות ואין להם אחריות" (חדשות, בארץ)

ישי כהן | כיכר השבת |
עליזה בלוך (צילום: כיכר השבת)

ראש עיריית בית שמש, עליזה בלוך, הודיעה הבוקר (ראשון) על החלטתה לפטר את סגני ראש העיר מ'דגל התורה' ו'אגודת ישראל' וכן את נציגי 'הליכוד' בקואליציה, וזה לאחר משבר מתמשך בקואליציה שבראשותה.

בין המפוטרים: ישראל סילברסטין מ'דגל התורה', אברהם פרנקל מ'אגודת ישראל', שלום אדרי, צבי ווליצקי ומשה אדר מ'הליכוד'. כמו כן, בלוך החליטה לקחת את הסמכויות של שמעון גולדברג מ'אגודה'. יצוין כי חברי המועצה המפוטרים צפויים לכנס בשעות הקרובות מסיבת עיתונאים ולהגיב על ההחלטה.

בבית שמש מעריכים כי בלוך החליטה לפטר את רוב חברי הקואליציה בכדי להקים את הקואליציה מחדש עם תנאים חדשים וזה מאחר והיא לא הצליחה להעביר במועצת העיר מספר החלטות החשובות לה, בין היתר תקציבים עבור בניית כיתות בבית שמש הישנה, ברמה ד' ובנווה שמיר.

ב'יהדות התורה' טוענים כי התנגדו למהלך מאחר ובלוך לא עמדה בסיכום על בניית כיתות במוסדות של הציבור החרדי בעיר.

בלוך כתבה במכבה לחברי המועצה המפוטרים: "העיר בית שמש היא עיר של קהילות המבקשות לקיים את הזכות לחיים בכבוד קהילה לצד רעותה. מיום כניסתי לתפקיד ראש עריית בית שמש ביקשתי להניח במרכז השיח של נבחרי העיר את סוגיית הטוב המשותף והאחריות המשותפת לעתידה של העיר.

"מתוך ראייה משותפת ותפיסת העתיד של העיר בית שמש הפקדתי בידיך סמכויות שונות. תכלית הפקדת הסמכויות הייתה לשם חיזוק ופיתוח העיר בית שמש בתחומים שונים".

לדבריה: "באחרונה, במספר נסיבות, בחרת לנהוג באופן הפוגע פגיעה אנושה ביעדים אלו , פגיעה שיש בה כדי לפגוע בהתפתחות העיר בית שמש.

"לאור כל האמור לעיל נפגע אמוני ומתוך אחריות לעתידה של העיר בית שמש, ובהתאם לסעיף 17 לחוק הרשויות המקומיות – אני מבקשת להודיע כי החלטתי, כי בעוד 48 שעות משליחת מכתב זה, יבוטלו כלל הסמכויות שהאצלתי לך".

בהודעה לתקשורת טענה ראש העיר בלוך כי קיבלה את החלטתה: "מתוך אחריות לעתיד העיר ותושביה אני לא יכולה לאפשר המשך פגיעה בעיר על ידי מי שיש להם סמכות ואין להם אחריות. מציאות בה סגני ראש העיר וחברי מועצה פוגעים באלפי תלמידי העיר ומונעים מהם כיתות לימוד, הן בעיר הוותיקה, ברמה ד' ובנווה שמיר, היא חסרת אחריות.

"מציאות בה חברי מועצה לא מאפשרים עבודה תקינה לאגפי העירייה לא מקובלת עליי. תפיסת הטוב המשותף תמשיך להוביל אותי אבל עם שותפי אמת ולא לצד חברי קואליציה המתנהלים כאופוזיציה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר