ישראל במלחמהישראל במלחמה
"בחירה טבעית"

הפרויקטור החדש: פרופסור סלמאן זרקא

אחרי שהחליט שר הבריאות למנות את פרופ' נחמן אש לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות, הודיע הורביץ כי החליט למנות את פרופ' סלמאן זרקא לתפקיד פרויקטור הקורונה (בריאות)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
פרופסור סלמאן זרקא (צילום: דוברות המרכז הרפואי זיו)

אחרי שפרויקטור הקורונה היוצא פרופ' נחמן אש קודם לתפקיד מנכ"ל משרד הבריאות, השר הורביץ הודיע היום בצהריים (רביעי) כי החליט למנות את אל"מ במיל', פרופ' סלמאן זרקא ימונה לפרוייקטור הקורונה.

פרופ' זרקא, משמש מנכ״ל המרכז הרפואי זיו בצפת ב-7 השנים האחרונות וחבר קבינט המומחים של ״מגן ישראל״. בעברו כיהן פרופ' זרקא כמפקד המרכז לשירותי הרפואה של צה"ל וכראש מחלקת הבריאות בחיל הרפואה.

שר הבריאות ניצן הורוביץ אמר: "השבועות האחרונים מלמדים כי אתגר הקורונה ילווה אותנו עוד תקופה ארוכה, ועבודת מגן ישראל הכרחית לשמירה על בריאות הציבור. אין לי ספק שהניסיון הרב והכישורים שמביא איתו פרופ׳ זרקא יהיו נכס גדול עבורנו במשרד הבריאות ועבור אזרחי ישראל כולם. יחד עם מנכ״ל המשרד, פרופ' נחמן אש, וכל גורמי המקצוע במשרד הבריאות, נמשיך להוביל מדיניות מקצועית, שקולה ועניינית, כשלנגד עינינו האינטרס הציבורי והבריאות של כל אחת ואחד מאזרחי ישראל".

מנכ"ל משרד הבריאות הנכנס, פרופ' נחמן אש אמר: "פרופ' זרקא הוא בחירה טבעית לתפקיד פרוייקטור הקורונה בתקופה בה אנו מתמודדים עם נתוני התחלואה העולים. פרופ' זרקא הוביל את המענה למגיפת הקורונה, מיומה הראשון, בבית החולים אותו ניהל, היה חבר בקבינט המומחים של מגן ישראל והיה מעורב רבות בהתמודדות עם הקורונה במגזר הערבי. אני מאחל לו הצלחה רבה בתפקידו החדש, ובטוח שנפעל בשיתוף פעולה מלא".

פרופ' סלמאן זרקא אמר כי: "אני מודה על הזכות ועל האמון לשר הבריאות, למנכ"ל המשרד ולראש הממשלה. אפעל בשותפות מלאה עם אנשי המקצוע והדרג הפוליטי בצורה מקצועיות ונחושה וכשערכי מקצוע הרפואה לנגד עייני". אמר. מגפת הקורונה היא לא רק עניין בריאותי. מדובר בסוגיה מורכבת הנוגעת לביטחון הלאומי של מדינת ישראל. עלינו לקחת בחשבון את כלל השיקולים וההשלכות הרחבות בהתמודדות עם הנגיף. אני מודה לפרופ' גמזו ולפרופ' אש על עשייתם המשמעותית כפרויקטורים. אמשיך את העשייה החשובה בצורה עניינית ומקצועית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר