עדכון קורונה

2,165 מאומתים חדשים; 159 חולים קשה

משרד הבריאות מעדכן כי ביממה האחרונה אותרו בישראל 2,165 חולי קורונה • מספר החולים המאושפזים במצב קשה עומד על 159 • 33 מאושפזים במצב קריטי (חדשות, בריאות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
(צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90)

משרד הבריאות עדכן הבוקר (חמישי) כי ביממה האחרונה אותרו בישראל 2,165 חולי קורונה חדשים. כמו אחוז הבדיקות החיוביות עומד על 2.35%. במהלך היממה האחרונה בוצעו 92,710 בדיקות.

עוד עולה מנתוני משרד הבריאות כי 275 חולי קורונה מאושפזים בבתי החולים, מספר החולים המאושפזים במצב קשה עלה והוא עומד על 159, מתוכם 26 מחוברים למכונות הנשמה. 33 חולים מאושפזים במצב קריטי.

עד כה, 6,463 חולי קורונה נפטרו מאז פרוץ המגיפה. כמו כן, עד כה נדבקו בישראל 868,045מאומתי קורונה.

משרד הבריאות עדכן כי עד כה 5,775,845 ישראלים קיבלו את מנת החיסון הראשונה לנגיף הקורונה, 5,346,013 קיבלו את מנת החיסון השנייה.

כפי שדווח מוקדם יותר, צוות טיפול מגפות התכנס אמש (רביעי) לדיון בנושא גיבוש המלצה לחיסון שלישי נגד נגיף קורונה. רובם של החברים בצוות המליצו על חיסון שלישי למבוגרים אך עדיין אין הסכמה באשר לגיל.

במשרד הבריאות עדכנו כי "רוב מוחלט של חברי הצוות המליץ לחסן בחיסון שלישי נגד נגיף קורונה את אוכלוסיית המבוגרים. הדעות נחלקו ביחס לגיל המחוסנים (הדעות נעו בין 60-70).

"ההמלצה הועברה למנכ״ל משרד הבריאות פרופ׳ נחמן אש שצפוי לקבל החלטה בימים הקרובים, ביחס לחיסון ולאוכלוסיית היעד. לאחר קבלת ההחלטה משרד הבריאות יעדכן את הציבור".

בשל המלצת הצוות המיוחד, ראש הממשלה, נפתלי בנט, צפוי לקבל החלטה בנושא עוד היום. בנט ייפגש הבוקר עם שר הבריאות, ניצן הורוביץ, ובכירי מערכת הבריאות וידונו בעניין זה מתוך שקלול כלל ההיבטים, לרבות הכלכליים והבריאותיים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר