27 שנים לשלום

הרצוג לנשיא ירדן: ניצחון החזון על הציניות

לרגל ציון 27 שנים לחתימת הסכם השלום בין ישראל לירדן, נשיא המדינה יצחק הרצוג שלח אגרת ברכה למלך ירדן, עבדאללה השני; "מצפה לראות עוד שיתופי פעולה" (חדשות)

(צילום: Avshalom Sassoni/Flash90)

נשיא המדינה יצחק הרצוג שלח היום (שלישי) אגרת ברכה למלך ירדן, עבדאללה השני, לרגל ציון 27 שנים לחתימת הסכם השלום בין ישראל לירדן.

"הוד מעלתך", כתב הרצוג, "אני כותב ביום השנה ההיסטורי הזה, 27 שנים לאחר חתימת הסכם השלום בין ישראל לירדן. כל מי שנכח בטקס במסוף הערבה ב-26 באוקטובר 1994 לעולם לא ישכח את היום בו הדגימו אביך, המלך חוסיין וראש הממשלה יצחק רבין את המשמעות האמיתית של מנהיגות על ידי לקיחת אחריות על גורל מדינותיהם".

"החתימה על ההסכם ייצגה את ניצחון החזון על הקיצוניות והציניות", הוסיף הרצוג, "27 שנים מאוחר יותר, הערך העליון והאסטרטגי של השלום צריך להיות ברור לכל. רק באמצעות העמקת והרחבת קשרינו בכל רמות השלטון והחברה האזרחית, ובכל תחומי שיתוף הפעולה, נוכל להגן על נכס השלום ההכרחי הזה".

"אני מצפה לראות את שיתוף הפעולה הבילטרלי שלנו צומח בתחומי החקלאות, המים, המסחר, החדשנות, ההיי-טק ועוד במהלך כהונתי, לטובת האומות שלנו והאזור כולו".

"הפגישה החשובה שלנו לפני מספר שבועות, בה אירחת אותי באדיבות רבה, חיזקה את האמון שלי בשותפות המכריעה בין האומות שלנו ומילאה אותי באופטימיות לעתיד. אני מבטיח לך, הוד מלכותך", ציין לסיום הרצוג, "את תמיכתה המלאה של מדינת ישראל בשלום בר קיימא זה, ואני מצפה להמשיך ולהעמיק את הידידות בינינו שנים רבות קדימה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר