בגלל הגז

בקור הירושלמי: מאות משפחות ללא חשמל

בשל הטיפול בדליפת הגז הבוקר בשכונת הבוכרים, מאות משפחות מהבוקר ללא חשמל בבתים בקור של חמש מעלות. חלק מהתושבים שגרים בסמוך פונו לבית מלון (חדשות בארץ)

מאות משפחות המתגוררות בשכונת הבוכרים נמצאות מאז שעות הבוקר ללא חשמל בבתים בעיצומו של מזג אוויר חורפי סוער וקר במיוחד בשל הצורך להפסיק את זרם החשמל מחשש לפיצוץ בעקבות דליפת גז בשכונה.

כזכור, ברחוב מוסיוף בשכונת הבוכרים בירושלים אירעה הבוקר (ראשון) פגיעה בצובר גז, שגרמה לדליפת גז בכל האזור. ארבעה מבני מגורים, גן ילדים ובית ספר הנמצאים בסמיכות למוקד האירוע - פונו. במוקד כבאות והצלה התקבלה הקריאה בשעה 10:50 ושישה צוותים בראשות מפקד תחנת האומה פעלו במקום. בכבאות והצלה ציינו כי "הצובר טמון בליבה של השכונה סמוך לבתי מגורים וסמוך מאוד לגן ילדים. גז רב מתפזר באיזור וריחו מורגש היטב".

מפקדת תחנת האומה טפסר משנה שי נחמיה המפקד על הטיפול באירוע הורה על פינוי מידי של בתי התושבים ושל גן הילדים. מיכלית של חברת הגז הגיעה למקום על מנת לרוקן את המיכל הפגוע מתכולתו הדליקה אך ככל הנראה מדובר בהליך שאורך יותר זמן מהצפוי מה שמונע את החזרת החשמל לשכונה בה מתגוררים אנשים מבוגרים רבים שסובלים קשות מהקור הירושלמי.

מהמשטרה נמסר הבוקר כי "כוחות משטרה רבים ממשיכים בפעולות לצד כוחות כב"ה שבזירה ברחוב שלמה מוסאיוף בירושלים. עד כה פונו 4 מבנה מגורים ושני מוסדות חינוך הנמצאים בסמיכות למקום האירוע. כמו כן הופסקו קוי מתח חשמל לבתי המגורים ובמרחב הציבורי למניעת סיכון. בשל כך מבקשת המשטרה כי תושבים שבשל מצב רפואי עושים שימוש במכשיר עזר הפועל באמצעות חשמל- יש לפנות למוקד 100 של המשטרה או למוקד העירייה בטלפון 106 על מנת להעבירם למקום חלופי.

"כמו כן, סגרה המשטרה את הרחובות הסמוכים למקום האירוע ומונעת כניסת סקרנים לכיוון האירוע. אנו מבקשים שלא להגיע למקום ולאפשר לכוחות החירום וההצלה לפעול ללא הפרעות ולהימנע מסיכון מיותר".

בעיריית ירושלים מסרו כי בשעות הראשונות היה נראה כי הנה תיכף והתקלה באה אל פתרונה. עד אז, הורה ראש העיר ליאון למנהל הקהילתי בוכרים לפתוח את שעריו במתן מענה ראשוני לתושבי וילדי השכונה. אל המקום הובאו ארוחות, פיצות, שמיכות חמות וציוד רב. בנוסף, תוגברה המשחקייה המקומית כדי לאפשר לילדים שעות הנאה ושעשוע, בזמן שהמבוגרים מנסים להתארגן ולסדר את עצמם, עד לסיום התקלה והוראת כוחות הביטחון שאפשר לחזור למקום.

בשעות אחר הצהריים התברר שהתקלה רחוקה מלהיפתר. בשל כך הורה לדברי העירייה, ראש העיר ליאון, לראש מנהל הרווחה גיל ריבוש להוציא מידית מהשכונה שלושים משפחות המתגוררות בסמוך למצבור הגז ולשכן אותן במלון בעיר, עד לסילוק המפגע.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר