כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בביקורת רשמית

אי רישום הכנסה בישיבות ומוסדות בבני ברק

"הרבה אנשים לא רוצים קבלה": ביקורת ניהול ספרים בעמותות וישיבות בבני ברק וברמת גן חשפה מקרים של אי רישום תשלומי הורים ותרומות כנדרש בחוק (חדשות בארץ)

אילוסטרציה (צילום: פלאש 90)

מחלקת ביקורת ניהול ספרים בפקיד שומה תל אביב 5, ערכה באחרונה מבצע ביקורת, שהתרכז במוסדות ללא כוונת רווח בערים תל אביב, רמת גן ובני ברק. במהלך המבצע נערכו ביקורות ב-38 מלכ"רים, ובהם ישיבות, מדרשיות, ועמותות מתחום הבריאות והרווחה. ב-7 מתוך 38 המוסדות שבוקרו נמצא אי רישום הכנסות. כמו כן, נמצאו 2 הפרות של חוק המזומן בהיקף כולל של 121,770 ש"ח.

בביקורת בעמותה בבני ברק המפעילה גן ילדים, נמצא כי תשלומי הורים בצ'קים ובמזומן, בסכום כולל של 72,000 ש"ח, לא נרשמו בספרים שלא תועדו בשום דרך. עוד התגלה במהלך הביקורת כי העמותה נסגרה בסוף שנת 2021 ומנהלה ממשיך להפעיל את הגן כעוסק פטור. כשנשאל המנהל מדוע לא נרשמו התשלומים, השיב כי טרם הספיק לעשות זאת.

בישיבה בבני ברק נמצאו תרומות בצ'קים והעברות בנקאיות בסכום כולל של 77,400 ש"ח שלא תועדו בשום צורה ולא הוצאו בגינן קבלות. לשאלה מדוע לא נרשמו התרומות ולא הוצאו קבלות, השיב נציג העמותה כי "הרבה אנשים לא רוצים קבלה. מצטבר לי בסוף המון נייר של קבלות ואנשים לא רוצים".

בעמותה ברמת גן, המפעילה מדרשייה, מצאו המבקרים 3 צ'קים בסך של 2,055 ש"ח כל אחד, שנועדו עבור תשלום לצהרונים ולא נרשמו או תועדו. כשנשאלה נציגת העמותה מדוע לא נרשמו התשלומים, השיבה כי "היה לנו חודש מטורף בגלל הקורונה ולכן לא התעסקתי עם רישומים רבים".

המבקרים נשלחו גם לערוך ביקורת בעמותה ברמת גן. כאשר הגיעו למשרדי העמותה קיבל את פניהם עו"ד שטען כי הוא חולק את המשרד עם העמותה, וכי נציגיה מגיעים למשרד רק בשעות הערב. המבקרים ערכו ביקורת יזומה לעו"ד ובמהלכה נמצא בחשבונו סכום של 27,300 ש"ח אשר בגינם לא נמצא רישום בספרים או בכל תיעוד אחר. עורך הדין טען בתגובה כי לא שם לב לכך.

מבצעים אלו נערכים כחלק מפעילות נרחבת של רשות המסים כנגד מעלימי מס והון שחור.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר