כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
"גרסה לא אמינה"

בית המשפט דחה את תביעת העובדת החרדית של משפחת נתניהו

התביעה של העובדת החרדית לשעבר במעון ראש הממשלה, שירה רבן - נדחתה היום על ידי בית הדין לעבודה, בטענה כי היא מסרה גרסה שאינה מהימנה; "עלול להרתיע" • נתניהו: "ניצחון גורף" (חדשות)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
שירה רבן ושרה נתניהו (צילום: יונתן זינדל - פלאש 90)

בית הדין לעבודה בירושלים, החליט לדחות היום (רביעי) את העתירה של שירה רבן - העובדת החרדית במעון ראש הממשלה לשעבר נתניהו, שטענה, כי שרה נתניהו התעמרה בה.

בית המשפט קבע, כי הגרסה שמסרה רבן אינה מהימנה. פרקליטתה של רבן, לא הצליחה להוכיח לבית המשפט, כי אכן שרה נתניהו התעמרה ברבן.

בפסק הדין נכתב: "בנסיבות אלו, במסגרת יישום ניתוח העילה במקרה הקונקרטי, נקבע כי התובעת לא הצליחה להוכיח כי אכן התקיימה התנהגות מתעמרת - בייחוד לאור הנתונים של תקופת העבודה הקצרה בה עבדה התובעת (20 ימי עבודה בפועל) ועדויות אחידות של ההגנה לפיהן השתיים כלל לא נמצאו בקומה השנייה לבדן".

לסיכום, נכתב על ידי בית הדין לעבודה: "הגם שיש לברך על צמיחתה של עילה זו, לאור המשמעות שיש לה לשמירה על זכויותיהם של עובדים ועל גיבוש סטנדרט ראוי לסביבת עבודה מכבדת ולתנאי עבודה נאותים, ראוי לזכור כי עילה זו אינה בלתי מוגבלת. אין לכחד בהשלכות שעשויות להיות להרחבה יתרה של עילה זו אשר עשויות להוביל להרתעה של מעסיקים מקיומה של אינטרקציה עם עובדיהם, ולפגוע במרקם העדין של מערכת היחסים הטבעית והפשוטה בסביבת העבודה, בחברה הישראלית".

מטעמה של הגברת שרה נתניהו נמסר בתגובה: "ניצחון גורף לשרה נתניהו! בית המשפט שם היום סוף לעוד פרק מביש במסע ההשמצות השקרי נגד שרה נתניהו. אחרי שאינספור מהדורות חדשות ושערי עיתונים נפתחו במשך ארבע שנים בעלילות דם נגד הגברת נתניהו, היום בית המשפט גלגל את טענותיה של שירה רבן מכל המדרגות וקבע שהיא 'לא עשתה עלינו רושם מהימן. בחינת עדותה מגלה אי התאמה מהותית וסתירות פנימיות'. בפסק דין מפורט ומנומק, נשיא בית הדין בדק את כל טענות התובעת ודחה את כולן בטענה שהיא לא אומרת אמת".

"גם במקרה הזה הוכח שוב שסוף האמת לנצח, אך המחיר ששילמה שרה נתניהו הוא בלתי נסבל. מי יחזיר לה את שמה הטוב ומי יתנצל על ההשמצות הזדוניות שהוצגו לציבור כאמת מוחלטת במשך למעלה משנתיים? התקשורת חייבת לקחת אחריות על הנזק האדיר שגרמה לשרה נתניהו ולהפסיק את מסע הצייד השקרי שהיא מנהלת נגדה זה למעלה מ-20 שנה".

כזכור, לפני שנתיים וחצי נפתח המשפט של רבן נגד שרה נתניהו, בתביעה שהגישה על ההתעללות שעברה על ידה, לדבריה, במהלך העבודה.

הדיון הראשון נפתח בדבריו של עו"ד יוסי כהן, פרקליטה של נתניהו, שפנה ישירות לרבן ואמר לה: "את אשה חרדית, ואני אומר את זה בכבוד; את מוכנה להישבע שמה שכתוב בתצהיר שלך הוא אמת?". העובדת לשעבר מיהרה להשיב: "אני מוכנה".

"את מוכנה להישבע באלוקים?", הקשה עליה עורך הדין, ורבן ענתה: "על פי התורה, אסור להישבע באלוקים". עו"ד כהן ניסה להתווכח, ואמר: "מותר, בפני רב חרדי", אך רבן התעקשה: "זה אסור".

"מה זה שירתי את גברת נתניהו מה-27.8 בקומה השניה, כפי שכתבת בתצהיר? הרי התחלת לעבוד רק ב-3.9. מה שעשית זה איום ונורא", המשיך הסניגור.

‏שירה רבן: "גב' נתניהו ליוותה אותי בכל היום הראשון. היה חשוב לה לראות שאני שוטפת ידיים אחרי כל פעולה, שאני שמה את התיק בדיוק במקום הנכון, שמדריכים אותי בדיוק בדרך הנכונה, על כל פרט ופרט". עו"ד כהן: "אבל גברת נתניהו היתה בכיכר המדינה בשעה 14:00. את משקרת". רבן: "אני לא מסכימה".

רבן בראיון, כשזהותה היתה עדיין חסויה. ארכיון (צילום: מתוך חדשות 12)

‏רבן: "התביישתי בושה גדולה לספר למעסיק שלי. עבדתי בקודש הקודשים של המדינה, ואני הקטנה בעם אלך ואספר? כשהתקבלתי לעבודה, הורביץ ואחרים אמרו לי שאני צריכה למלא את רצונה של גברת נתניהו. הם בעצמם לא יודעים מה קורה בקומה השנייה. לא הצלחתי לתפוס את האומץ להעביר למעסיק שלי את מה שקורה שם".

‏כהן: "איך לא אמרת לאפי אזולאי (אב הבית) כלום? הוא חבר ילדות של בעלך. איך לא אמרת לו מילה על ההתעללות שעברת?". רבן: "אמרתי לאפי פעם אחת שמאוד קשה בקומה למעלה, והוא אמר שהוא יודע למה אני מתכוונת", סיכמה הצעירה החרדית שעבדה במעון רוה"מ, כשלצידה יושב כל העת בעלה האברך.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר