כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
בגלל הסרת הזיכיון

בן אנד ג'ריס תובעת את 'יוניליוור' העולמית

אחרי הסרת הזכיון מ'בן אנד ג'ריס' ישראל בגלל הסירוב שלא למכור בשטחי יו"ש, החברה הישראלית משיבה אש ותובעת את יוניליוור העולמית בטענה לכך שביטול הזיכיון לא חוקי (ארץ)

ציקי ברנדוין | כיכר השבת |
(צילום: Flash90 וידיאו: אלעד גוטמן)

בן אנד ג'ריס ישראל הגישה היום (חמישי) תביעה בארה"ב כנגד חברת יוניליוור העולמית, התביעה הוגשה לבית המשפט המחוזי בניו ג'רזי, שם ממוקם מטה יוניליוור ארה"ב.

לטענת התביעה, דרישתם מאבי זינגר, המנכ"ל והבעלים של בן אנד ג'ריס ישראל, שלא למכור את מוצרי החברה בחלקים מירושלים וביהודה ושומרון, מנוגדת לחוק הישראלי והאמריקאי.

בתביעתו, זינגר מבקש מבית המשפט בניו ג'רזי להתערב בנושא ולקבוע כי דרישת יוניליוור נוגדת את החוק האמריקני והישראלי. פרקליטיו של אבי זינגר בארה"ב מבקשים מבית המשפט הפדרלי בארה"ב להכיר בסיום החוזה של יוניליוור מול אבי זינגר, כצעד בלתי חוקי. בתביעה, זינגר מבקש מבית המשפט הפדרלי להוציא צו מניעה כנגד דרישת יוניליוור ולאפשר את זינגר את המשך פעילות מפעל בן אנד ג'ריס ישראל, בכל רחבי הארץ.

אבי זינגר, מנכ"ל בן אנד ג'ריס ישראל אמר לאחר הגשת התביעה: "מצופה מבית המשפט למנוע את סיום החוזה איתי בעקבות סירובי לדרישתה הלא חוקית של יוניליוור שהיא בניגוד מוחלט לחוק הישראלי והאמריקאי. יוניליוור שסופגת מכה אחר מכה מאז ההכרזה השערורייתית והמנוגדת לחוק, תאלץ להתמודד כעת עם הליך משפטי וציבורי משמעותי".

"לחרם על ישראל יש מחיר כבד וזה הזמן של יוניליוור לחשב מסלול מחדש ולאפשר לבן אנד ג'ריס ישראל להמשיך ולמכור גלידה בכל חלקי ישראל", אמר, "אני קורא להנהלת יוניליוור: השאירו את הגלידה מחוץ לפוליטיקה!".

כזכור, לפני כחצי שנה הודיעה יוניליוור העולמית כי היא דורשת מאבי זינגר, הבעלים והמנכ"ל של בן אנד ג'ריס ישראל, המעסיק 169 עובדים בפריפריה, להפסיק למכור בחלקים מירושלים ובשטחי יהודה ושומרון, ולאור סירובו לדרישה – הודיעה כי החוזה עמו לא יחודש בסוף שנת 2022.

בחצי השנה האחרונה, באמצעות שיתוף פעולה עם 33 מדינות בארה"ב שחוקקו חוקים נגד חרם על ישראל, הצליחו משרד החוץ והקהילות היהודיות לגרום לכך שמדינות כמו ניו יורק, ניו ג'רזי, פלורידה, אלינוי, טקסס, אריזונה ועוד יפעילו את חוקי החרם כנגד יוניליוור אשר הובילו למשיכת השקעות, אחזקות וקרנות פנסיה בשווי של כמיליארד דולר עד כה. ברקע הדברים, חצי שנה בדיוק לאחר הכרזת יונילוור קרסה ב-20.7% המהווים ירידת ערך המניה בשווי של 26 מיליארד דולר.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר