כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
התנקשות באירנים

גנץ: "צה"ל מסכל פעולות טרור והתעצמות"

שר הביטחון, בני גנץ, נאם הערב באירוע 100 שנים להקמת ארגון ההגנה, בכירים ונציגי המשפחות; "מערכת הביטחון וצה"ל ימשיכו לסכל מול כל איום משמעותי שבונים מולנו (ארץ)

ב. ניסני | כיכר השבת |
השר גנץ בנאומו (צילום: : אריאל חרמוני / משרד הביטחון)

שר הביטחון, בני גנץ, נאם הערב (רביעי) באירוע 100 שנים להקמת ארגון ההגנה, במעמד סמנכ"ל וראש אגף משפחות, הנצחה ומורשת במשרד הביטחון אריה מועלם, יו"ר ארגון ותיקי ההגנה ד"ר ברוך לוי, ובכירים ונציגים נוספים.

בפתח דבריו אמר: "צבא ההגנה לישראל מגן על קיומה של המדינה, ומסכל פעולות טרור והתעצמות של אויבינו. מערכת הביטחון וצה"ל ימשיכו לעשות זאת בכל מקום שיידרש, מול כל איום משמעותי שבונים מולנו. מי שעוסק בכך מסכן את המדינה שממנה הוא פועל, ומסכן גם את עצמו. בהקשר הזה - ישראל ממשיכה לבנות את עצמה ביטחונית ואסטרטגית – ברוח שהנחילו לנו אנשי ההגנה".

כזכור, על פי פרסומים בכלי תקשורת זרים, שני קצינים איראנים במשמרות המהפכה חוסלו ביום שני האחרון על ידי ישראל, הקצינים הם מרתצ'א סעיד נז'אד ואחסן כרבלאא'י פ'ור, שניהם עבדו במיזם הטילים המדויקים המשותף לאיראן ולחזבאללה, ומותם מודדר כ"אבידה קשה" לארגונים, ייתכן שבדבריו רמז גנץ למקרה.

בהמשך הוסיף: "ממש ברגעים אלו נמצא נשיא המדינה יצחק הרצוג בביקור משמעותי בטורקיה, מדינה עם היסטוריה עשירה. אני מבקש לברך אותו מכאן בברכת הצלחה. ישראל בונה את יחסיה עם מדינות רבות באזור, ומחזקת את שיתופי הפעולה מול האיומים באזור ובראשם התוקפנות של איראן וניסיונה לפרוץ לגרעין".

"הניסיון לחדש את הקשר עם טורקיה", הוסיף, "נובע גם מאינטרס ביטחוני משותף של שתי המדינות והצורך לשמור על יציבות העולם והמזרח התיכון. נמשיך לחזק ולשמר את הקשרים שלנו עם בעלות בריתנו הוותיקות באזור ובהן יוון וקפריסין, ולבנות שיתופי פעולה חדשים באחריות הנדרשת."

על מורשת ארגון ההגנה אמר: "בזירה החינוכית, פעלו ההגנה והפלמ״ח להטמעת ערכים וסיוע בחינוך של הנערים והנערות בישובים ברחבי ישראל. המשיכו אותם המורות החיילות והמורים החיילים בצה״ל – מפעל אדיר, שסייע רבות למערכת החינוך בגלי העלייה ונהיה נכונים להירתם אליו גם כעת אם יידרש".

"בתקופתי כרמטכ"ל, כשנדרשנו לקצץ בתקציב הביטחון ובאנשי הקבע, התעקשתי שלא נקצץ אפילו שקל אחד במחוו"ה אלון וחוות השומר. משום שכאן נמדד הצבא שלנו – לא רק בקרב בשטח, אלא בקרב על כל חייל ועל החברה כולה".

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר