מהומות במחנה הפליטים | צפו

במהלך הריסת בית המחבל בשועפט: חשוד רעול פנים כיוון נשק לעבר כוחות הביטחון

במהלך הריסת בית המחבל עודאי תמימי בשועפט, שרצח את נועה לזר, חשוד רעול פנים ממחנה הפליטים כיוון לעבר כוחות הביטחון נשק שהיה נראה אמיתי - הכוחות ניטרלו אותו והוא פונה לבית החולים | בחסדי שמיים אין נפגעים מקרב כוחות הביטחון | צפו בתיעודים מהזירה (חדשות בארץ)

חיים גולדברג | כיכר השבת |
המחבל מנוטרל • צפו (צילום: דוברות המשטרה)

המבצע להריסת בית בית המחבל עודאי תמימי שביצע את פיגוע הירי במחסום שועפט יצא הבוקר (רביעי) לדרכו עם כניסתם של כ-300 לוחמי משמר הגבול ושוטרי מחוז ירושלים, למחנה הפליטים. את לוחמי מג"ב ליוו לוחמי יחידת מסתערבי מג"ב, יחידת מתפ"א של המשטרה, כוחות צה"ל ופקע"ר וגורמי עיריית ירושלים.

באמצע הריסת בית המחבל, התרחש אירוע חריג, כאשר מחבל כיוון נשק לעבר הכוחות וניסה לבצע ירי לעבר הלוחמים, הכוחות ביצעו לעברו ירי והוא נוטרל, לאחר כשעה התברר כי היה מדובר בנשק דמה.

המחבל מפונה בשעה זו להמשך טיפול בבית החולים והפרות הסדר הקשות במחנה הפליטים עדיין נמשכות, מחבלים נוספים יידו מטעני חבלה וביצעו ירי לעבר הכוחות שפועלים שם.

בחסדי שמיים אין נפגעים מקרב כוחות הביטחון הישראליים.

המחבל מנוטרל (לפי סעיף 27א)

ממשטרת ישראל נמסר: "בשעות האחרונות במהלך פעילות להריסת בית המחבל, יידו מספר מחבלים רעולי פנים מטעני צינור ובקבוקי תבערה לעבר כוחות הביטחון שהשתמשו באמצעים כנגדם. שוטר אחד נפצע באורח קל ונזקק לקבלת טיפול רפואי".

"לפני זמן קצר, במהלך אותן הפרות סדר בעת הפעילות להריסת בית המחבל עודאי תמימי במ.פ שועאפט, זוהה בתוך המ.פ על ידי קלעים חשוד שנראה חמוש עם פריט שנראה כנשק בידיו ומכוון אותו לעבר הכוח. בעקבות האיום, בוצע לעברו ירי שהוביל לנטרולו. בהמשך נתפס בזירה בסמוך למחבל נשק דמה".

כזכור, לפני כשלושה וחצי חודשים, בשעות הערב, הגיע רכב ממ.פ שוועפט לכיוון המעבר, וממנו הגיח מחבל חמוש שהסתער וביצע ירי לעבר כוחות הביטחון שהיו במקום. מיד לאחר הירי, המחבל נמלט רגלית לכיוון מ.פ שוועפאט והרכב המשיך בנסיעה לכיוון ההפוך. כתוצאה מפיגוע הירי במחסום, נרצחה החיילת נועה לזר ז"ל ונפצעו נוספים, בהם מאבטח שהיה במעבר - באורח קשה.

בעקבות הפיגוע, כוחות הביטחון קיימו מצוד ממושך אחר המחבל וסביבתו הקרובה, עד שלבסוף הוא נוטרל בהמשך אותו החודש, רק כאשר ביצע פיגוע ירי נוסף במחסום הכניסה למעלה אדומים.

לאחר הפיגוע, עצרו כוחות המשטרה של מחוז ירושלים, כוחות מג"ב ושב"כ, 17 חשודים מקרוביו ומסביבתו של המחבל. במסגרת החקירה, התחקו החוקרים אחר מקור הנשק שהגיע לידיו של המחבל, ואיתורו של כל מי שסייע לו בביצוע הפיגוע. בסיום החקירה במשטרה ובשב"כ, הוגשו כתבי אישום נגד שלושה חשודים שהיו מעורבים ברכישת והעברת הנשק ששימש את המחבל לביצוע הפיגוע.

כאמור, בעקבות הפיגוע, אושרה הריסת דירת המחבל בהתאם להחלטת גורמי הביטחון לאחר שעתירות לבית המשפט העליון שהוגשו נגד ההליך נדחו. הבוקר החל מבצע הריסת בית המחבל במ.פ שועפאט בפיקודו של מפקד מרחב מג"ב עוטף ירושלים תנ"צ עמי נידם. במבצע לוקחים חלק מגוון יחידות משטרה ומג"ב יחד עם כוחות צה"ל, וכן יחידות משטרתיות מיוחדות.

מפקד מחוז ירושלים ניצב דורון תורג'מן שהגיע הבוקר לחפ"ק המבצע, אמר בתום אישור התכניות שקיים בימים האחרונים לקראת המבצע להריסת בית המחבל: "זוהי פעילות חשובה ברמה התודעתית, ההרתעתית והערכית. ידע כל מחבל כי ההשלכות של ביצוע פיגוע ורצח אזרחים או אנשי כוחות ביטחון - תהיינה גם מעבר לחתירה לנטרולו. לצערי את החיילת נועה לזר ז"ל שנפלה בפיגוע הטרור לא נוכל להשיב, אבל עלינו לעשות כל שנדרש בכדי לסגור מעגל עם אותו מחבל. פעילות זו מעבירה גם מסר חשוב ומשמעותי לכל מי שיחשוב בלבו לבצע פיגוע טרור בעתיד. אנחנו מחוייבים להמשיך לפעול בכל המישורים ובכל הכלים שברשותנו, למאבק נחוש ובלתי מתפשר במחבלים ובטרור למען בטחון אזרחי ישראל".

  • בכתבה זו נעשה שימוש בצילומים אשר בעל הזכויות בהם לא נודע או לא אותר, בהתאם להוראות סעיף 27א לחוק זכות יוצרים. אם הנכם בעלי הזכויות שלחו הודעה על כך בצירוף הצילום המקורי לדוא''ל desk@kikar.co.il.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר