תמיכה בחקלאים הישראליים

תנובה מקימה קרן של כ-15 מיליון שקל לתמיכה ברפתות בעוטף

הקרן תתמוך ברפתות שנפגעו בישובים: ניר עוז וניר עם, ניר יצחק וסופה, נחל עוז, כיסופים, עין השלושה, עלומים, יד מרדכי וברור חיל, סעד, גבים ומושב יכיני (בארץ)

(צילום: אבי פריימן מנהל הרפת וסטיבי מרקוס סגן המנהל)

דירקטוריון תנובה אישר הקמת קרן לתמיכה ברפתות העוטף שנפגעו בעקבות המלחמה. הקרן של תנובה בהיקף של כ-15 מיליון שקל תסייע בשיקום התשתיות ברפתות ותתמוך ברפתנים. בין הישובים בהם תתמוך הקרן: ניר עוז וניר עם, ניר יצחק וסופה, נחל עוז, כיסופים, עין השלושה, עלומים, יד מרדכי וברור חיל, סעד, גבים ומושב יכיני. בנוסף, הקרן תבחן כל פניה שתתקבל מרפתות האזור שנפגעו כתוצאה ישירה מהמלחמה.

חיים גבריאלי, יו"ר דירקטוריון קבוצת תנובה, "ליבנו עם רפתני העוטף ובני משפחותיהם. לתנובה מחויבות עמוקה ורבת שנים לחקלאות הישראלית, כאשר שותפות זו נמדדת בין היתר בשעה קשה זו. אנו עובדים עם מאות רפתנים וחקלאים ברחבי הארץ, שמאפשרים לנו לייצר ולספק את המוצרים החיוניים, ולשמור על בטחון המזון של הציבור הישראלי. אנו נעשה כל שביכולתנו, על מנת לסייע לשיקום יישובי העוטף וחזרת הרפתות לפעילות".

גדי קוניא, מנכ"ל קבוצת תנובה: "אנו מודעים לקשיים הרבים ששותפינו הרפתנים מתמודדים עמם כעת, ועל כן הקרן שהקמנו תפעיל מנגנון אישור מהיר, כדי לוודא שהרפתות יקבלו סיוע כספי מהיר ככל שניתן בתקופה זו. אנו מקווים לראות גורמים נוספים מצטרפים ליוזמה ולתמיכה בחקלאים הישראליים, שעכשיו יותר מתמיד ניכרת חשיבותם לכלכלה הישראלית".

ענת גרוס שון, מנכ"לית חטיבת החלב של תנובה: "המלחמה העמידה את הרפתנים, השותפים שלנו בפני אתגרים קשים ומציאות בלתי נסבלת, ואנו כאן לומר להם שהם לא לבד. החקלאות ביישובי העוטף והרפתות בפרט, הן נדבך משמעותי בהגנה על בטחונה וחוסנה של מדינת ישראל כולה, ועליהן להמשיך ולהתקיים גם בשנים הבאות. אנו נמצאים בקשר שוטף עם הרפתנים על מנת להבין את הצרכים שלהם, ולספק להם את הסיוע הנדרש".

מאז פרצה המלחמה נפגעו התשתיות ברבות מרפתות העוטף. הקרן של תנובה תתמוך בין היתר בשיפוץ מבני הרפתות, חדרי החליבה, מכלי קירור החלב, תיקון רשתות החשמל, תיקון המכונות להאכלת הפרות וכיו"ב.

בנוסף לסיוע לרפתנים, תנובה תומכת במאות משפחות העובדים אשר גויסו למילואים בחברה בשבועיים האחרונים, וכן בחיילים, בפצועים בבתי חולים, בצוותים הרפואיים ובמפוני העוטף ברחבי הארץ. מאז תחילת המלחמה החברה תרמה למעלה מ-150 אלף מוצרים במשקל כ-400 טון.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר