בראשות רבנים ואישי ציבור

במעמד היסטורי: נוצקה אבן הפינה למתחם בנדיקט בבני ברק

ביציקת אבן הפינה כובד הפוסק הגר"ע פריד • דברים נשא שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף: "מדובר בבשורה גדולה לרוכשים ולעולם קבוצות הרכישה" • רה"ע הרב רובינשטיין "אני שמח שמאות הדיירים יוכלו בעז"ה בקרוב לראות את הבניין קורם עור וגידים" • סגרה"ע הרב זייברט: "העירייה עמלה לסייע ולקדם תנופת בניה למען העיר ותושביה, ובעז"ה עוד היד נטויה" • החברה המלווה פיננסית את הפרויקט חברת 'טריא': "מתרגשים להתקדם גם עם פרויקט זה"(בארץ)

בהתרגשות ושמחה גדולה ולאחר שנים של עיכובים, התקיים טקס הנחת אבן הפינה במתחם בנדיקט במרכז העיר בני ברק בראשות רבנים ואישי ציבור.

לאור העובדה שמדובר בפרויקט גדול במיוחד במרכז בני ברק, דרשו בעיריית בני ברק מקדמי בטיחות רבים על מנת להעניק את היתרי החפירות, ובס"ד לאחר שבחודשים האחרונים עלו הטרקטורים על הקרקע והחלו בעבודות והפרויקט ההיסטורי התקדם שלב נוסף ומשמעותי לקראת בנייתו.

מתחם בנדיקט הממוקם ברחוב הרב שך בבני ברק, מול רחוב חבקוק ממזרח, ועד גבול רחוב דונולו ממערב נחשב לאחת מעתודות הקרקעות היקרות ביותר באזור גוש דן בכלל ובבני ברק בפרט. תושבי עיר התורה והחסידות מכירים את המתחם המיתולוגי כבר עשרות שנים כמי שהתקיימו שם שווקי ארבעת המינים ועוד פעילויות שונות מסביב למעגל השנה היהודי.

לפני כשנתיים לאחר הליך ממושך שהסתיים במכרז של הכנ"ר, זכתה בקרקע חברת הניהול ד.ש מגורי ישראל בניהולם של ר' דוד שדמי ור' דן שם טוב בליווי של עו"ד ליאור רוב, וההליכים שהיו תקועים שנים רבות החלו להתקדם במהירות.

חברת ד.ש מגורי ישראל מסרה ליותר מ 1,000 רוכשים דירות , במחיר משמעותי מופחת ממחיר השוק, בירושלים, בית שמש, גבעת זאב ונמסר לנו כי סיימה בימים אלו שיווק של 400 דירות בשכונת "ארמון הנציב" בירושלים.

כחלק מהשלמת הליך מכירת הקרקע, העמידה חברת 'טריא' את ההון הנדרש להשלמת העסקה, ולאחר קבלת היתרי החפירה מעיריית בני ברק העמידה טריא את המשך המסגרת התקציבית הנדרשת להמשך הבנייה.

במתחם ששוויו מעל 150 מיליון ₪, צפויים להיבנות כמאה יח"ד כשהגוף המימוני שנבחר ללוות מבחינה פיננסית את הפרויקט הוא, כאמור, 'טריא', לה ניסיון עתיר שנים בתחום המימוני בשוק הנדל"ן בדגש על קבוצות הרכישה בציבור החרדי. בין היתר ליוו טריא את הפרויקטים בבית שמש, במודיעין עילית, בנתיבות ועוד.

ביציקת אבן הפינה כובד הפוסק הגר"ע פריד שבירך את ראשי הפרויקט לאחר הנחת אבן הפינה שיזכו לקדם את ההליך בצורה מהירה ואיחל את ברכתו לדיירים ליישוב קל בקרוב.

דברים נשא שר הבינוי והשיכון הרב יצחק גולדקנופף ששיבח את התקדמות הפרויקט לאחר העיכובים הרבים. "בעבר היו שאמרו שקבוצות רכישה לא מצליחות. אני שמח לראות שכאשר מנהלים את ההליך בצורה נכונה הדבר מאפשר התפתחות ומחירים נוחים. מדובר בבשורה גדולה לרוכשים ולעולם קבוצות הרכישה".

דברי ברכה כובד לשאת ראש העיר בני ברק הרב אברהם רובינשטיין שציין את ההתרגשות הרבה כאשר פרויקט לו מחכים זמן רב מתקדם ונבנה. "תמיד חושבים שאין עוד איפה לבנות בבני ברק, ואני שמח שמאות הדיירים יוכלו בעז"ה בקרוב לראות את הבניין קורם עור וגידים".

סגן ראש העיר הרב חנוך זייברט נשא אף הוא דברי ברכה במעמד וציין את ההתרגשות הרבה שבהתקדמות הבניה. "העירייה עמלה לסייע ולקדם תנופת בניה למען העיר ותושביה, ובעז"ה עוד היד נטויה". עוד הוסיף הרב זייברט ושיבח את שטחי הציבור המשמעותיים שיש בפרויקט – דבר המביא תועלת רבה לדיירים ולאזור כולו. "אני רואה חשיבות רבה בכך שישנם שטחי ציבור משמעותיים. זו סוגיה חשובה עד מאד".

החברה המלווה פיננסית את הפרויקט חברת 'טריא' בירכה על ההתקדמות הממשית. "אחרי שליוונו אלפי יחידות דיור בין היתר בבית שמש, מודיעין עילית, נתיבות ועוד, אנו מתרגשים להתקדם גם עם פרויקט זה ולברך על אבן הפינה שתהפוך בקרוב לדירות למאות הרוכשים שמחכים לרגע זה זמן רב".

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר