ישראל במלחמהישראל במלחמה

עכשיו זה בדוק: באשדוד חולים יותר

לפי דו"ח ועדת הבריאות בעיר, קיימים בעיר שיעורי תחלואה מהגבוהים בארץ. הסיבות: זיהום אוויר כבד בעיר הנמל וחוסר מודעות לפעילות בריאה

דו"ח ועדת הבריאות של עיריית אשדוד מעלה נתונים קשים אודות שיעורי תחלואה גבוהים בעיר. הדו"ח שהוצג על ידי רכזת הבריאות בעירייה, מלכה שמעוני, מעלה כי זיהום האוויר באשדוד הוא פי 2 מהתקן הארצי.

את הדו"ח כתב ד"ר יבגני טיומקין, יו"ר ועדת הבריאות העירונית תוך שהוא מתבסס על נתוני איכות האוויר שהתקבלו מאיגוד ערים אשדוד-חבל יבנה המתייחס למספר החלקיקים בקוטר של ד 2.5 מיקרון.

לזיהום האוויר השלכה מובהקת על שיעורי תחלואה גבוהים מהשיעורים הארציים לגבי יתר לחץ דם ואלרגיות בבני 45 ומעלה מתושבי העיר בפער של 20% מהנתון הארצי. כך גם שיעור התמותה ממחלות כלי הדם במוח גבוה באשדוד לעומת השיעור הארצי.

עוד נתונים מדאיגים מהדו"ח הינם כי תושבי אשדוד לא אוהבים לבצע פעילות גופנית בשעות הפנאי: רק 12.7% מבצעים פעילות גופנית 3 פעמים בשבוע לפחות, לעומת 28.7% בישראל. נתון זה נכון בעיקר לגבי האוכלוסיה החרדית הגדולה בעיר.

הסיבה העיקרית לאי ביצוע פעילות גופנית לפי תשובות הסקר היא חוסר זמן. גם בתחום בדיקת ממוגרפיה, לגילוי מוקדם של סרטן נשים, בוצעה בשנתיים האחרונות רק ע"י 46.2% נשים בנות +50 לעומת קרוב לשישים אחוז בנתון הארצי.

בין המלצות הועדה נמנים גם יצירת תנאים הולמים לעידוד האוכלוסייה להגברת הפעילות הגופנית, הפסקת העישון, וטיפול בבעיית זיהום האוויר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר