ההקפאה תופשר? מזכיר הממשלה ביקר בביתר-עלית

מזכיר הממשלה, צבי האוזר התארח בעיר ביתר-עלית כאורחו של ראש-העיר, הרב מאיר רובינשטיין. במהלך הביקור ביקש רובינשטיין את סיועו בשורה של נושאים: בעיר קיים פוטנציאל של כ-3500 יחידות דיור המאושרות לבנייה מיידית ובנייתם לא מתאפשרת אך ורק ממניעים פוליטיים ומדיניים

ישראל אהרון | כיכר השבת |
(יהודה קלמן)

"אפעל בכל המרץ להסרת החסמים ואיגום תקציבי בדרך להשלמת מרכז החירום העירוני ואקדם ככל שאוכל את הסיוע הממשלתי לקידום והגדלת נפח התעסוקה בעיר. יש לך, רבי מאיר, ולעיר ביתר-עלית, הרבה יותר ידידים בממשלה ממה שאתה יודע. תכניס אותי לרשימה הזו, זו תחילתה של ידידות מופלאה" – כך אמר מזכיר הממשלה, צבי האוזר בתום ביקור שערך בעיר ביתר-עלית כאורחו של ראש-העיר, הרב מאיר רובינשטיין.

לביקור נלווה עוזרו של האוזר, שמעון שמואלי ואנשי לשכתו. האוזר הוסיף כי יפעל לקדם את נושא תקציב התכנון של איזור התעשייה החדש של העיר, היער האנגלי ובמגוון נושאים אותם הציג ראש-העיר.

את ביקורו פתח מזכיר הממשלה בנטיעה המסורתית של עץ ארז בכניסה לעיר. לאחר-מכן ביקר במרכז החירום העירוני בו ממוקם המוקד העירוני בטחוני. מנכ"ל העירייה, הרב יהודה גרליץ וקב"ט העיר, רענן עמרן סקרו בפניו את הפעילות השוטפת של המוקד שהפך למוקד לחיקוי ולעליה לרגל מכל קצוות הארץ.

הרב גרליץ סקר את המערכות המתקדמות שהוצבו במוקד ואשר נותנות מענה לכל מצב תוך סנכרון עם כל גורמי ההצלה והביטחון. יתרונות טכנולוגיים שבאו לידי ביטוי בהצלחה מיוחדת בתרגיל ´נקודת מפנה 5´ שנערך באחרונה. ראש-העיר ביקש את סיועו של האוזר בהסרת החסמים הבירוקרטיים ובאיגום התקציב להשלמת מרכז החירום בקליטת תחנת המשטרה. כיבוי אש ובהקמת חדר המיון הקדמי המתוכנן במקום.

בביקור שערך לאחר-מכן בחברת מל"מ מערכות באזור התעשייה ´ערבה´ התקיים דיון בהטבות למקדמי תעסוקה בעיר. ראש-העיר ביקש את עזרתו של האוזר בסיוע הממשלה למעסיקים בתחומי הארנונה ומיסים וסיוע למועסקים בהכרזת הממשלה על איזור פיתוח וההטבות הנלוות. בהכשרה ובהקמת מעון יום צמוד לאזור התעשייה. בדיון השתתפו; מנהל המנהל לאזורי תעשייה ותעסוקה בעיר, הרב אברהם שוורץ ומנהל המל"מ בביתר, מר דן רונן.

בתום ביקור שערך בבית הספר לבנות ´נאות רחל´ התקיימה ישיבת עבודה באולם מליאת העירייה. בישיבה השתתפו; מ"מ רה"ע, הרב שלמה שרעבי. סגן רה"ע, הרב יוסי שטרית וחברי העירייה. הגזבר, הרב יהושע פולק. מהנדס העיר, אבישי מירון ובכירי העירייה.

ראש-העיר סקר בהרחבה את תולדות בנייתה מחדש של ביתר-עלית וביקש את סיועו של מזכיר הממשלה בשורה של נושאים. הרב רובינשטיין אמר כי בעיר קיים פוטנציאל של כ-3500 יחידות דיור המאושרות לבנייה מיידית ובנייתם לא מתאפשרת אך ורק ממניעים פוליטיים ומדיניים.

מר האוזר הבטיח לקדם את פרויקט החמ"ק ומרכז החרום העירוני ובקידום הפיתוח התיירותי בעיר ובשחזור עתיקות יסודותיה של ביתר הקדומה מהפרויקט הממשלתי ´מורשת´.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר