גם בחופש: דואגים לילדים בביתר-עילית

יוזמת משרד הרווחה, יעניק ארוחות חמות לילדים בסיכון במשך כשלושה שבועות גם בימי החופש. ראש העיר הרב מאיר רובינשטיין : "שמחתי על ההיענות לבקשתנו להיכלל בתוכנית במהלך החופשה, אולם יש להחיל תוכנית זו על כל ילדי העיר ובמהלך כל השנה כמו בכל המסגרות הכלליות"

שאול כהנא | כיכר השבת |

פיילוט חדש פרי יוזמת משרד הרווחה, יעניק ארוחות חמות לילדים בסיכון ב–25 רשויות בארץ במשך כשלושה שבועות בחודש אוגוסט הקרוב. עלות התוכנית מוערכת בשני מיליון ש"ח, והיא תמומן במשותף על-ידי קרן סקטא - רש"י ומשרד הרווחה. משרד הרווחה נענה לבקשת ראש העיר, הרב מאיר רובינשטיין ועתה גם ילדי העיר ביתר עילית העונים להגדרה זו, ייהנו מארוחה חמה עפ"י תוכנית ההזנה.

הפיילוט המוצע, התגבש בעקבות בקשתה של יוזמת חוק ההזנה, ח"כ רוחמה אברהם בלילא משר הרווחה משה כחלון. ראש העיר, הרב רובינשטיין אמר, כי הוא שמח על ההיענות לבקשתו להכליל את ילדי העיר ביתר בתוכנית במהלך החופשה, אולם הגיע הזמן להחיל תוכנית זו, על כל ילדי העיר ובמהלך כל השנה, כמקובל בכל מסגרות החינוך הכלליות בארץ. "לילד החפץ בארוחה חמה אין כל הבדל היכן הוא גר והיכן הוא לומד ואני מבקש בשם ילדי העיר והוריהם להודות להם על ההחלטה שקיבלו, אולם עליהם לקבל החלטה אמיצה לגבי כל השנה ולכלל ילדי התתי"ם" – אמר הרב רובינשטיין.

מנהל אגף החינוך, הרב ישראל תיק אמר כי עד היום, מופעלת תוכנית ההזנה במספר רשויות מקומיות נבחרות, אשר בהם תלמידי בתי ספר יסודיים המקבלים במסגרת יום לימודים ארוך, ארוחה חמה. במשרד הרווחה אומרים כי לאחר סיום הפיילוט הנוכחי, תיבחן האפשרות להמשך הפרויקט גם במועדי חופשות ממושכות נוספים, דוגמת סוכות, חנוכה ופסח, בהם מערכת החינוך נמצאת בפגרה ותוכניות ההזנה השונות אינן פועלות. "במידה והיוזמה הנוכחית תצלח, יתרחב הפרויקט לטובת הילדים שבסיכון למשך כל תקופת השנה".

כזכור, לאחר אישור חוק ההזנה של ח"כ אברהם, לפני כשש שנים, סירבה שרת החינוך דאז, יולי תמיר, להחיל את החוק כלפי ילדי מוסדות החינוך שאינם רשמיים. עיריית ביתר עילית עתרה לבית המשפט הגבוה לצדק בניסיון להחיל את החוק גם כלפי ילדים אלה, אולם בג"ץ דחה את העתירה. דחיית העתירה וביטוייו של השופט מישאל חשין במהלך הדיון זכו לתגובות נזעמות מצד נציגי הציבור החרדי, ובפועל, מפעלי ההזנה לא אושרו עבור אותם ילדים, אלא רק ב-11 מבתי הספר בעיר.

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות