השר יסי פלד על סערת חוק טל: "העניין הפך לפוליטי"

השר יוסי פלד, שבא הבוקר לביקור בכפר-חב"ד, כאורח אגודת חסידי חב"ד, יצא מהביקור עם התחייבות להיות חב"דניק ליום אחד * השר הבטיח כי בפורים הקרוב יצטרף לפעילי צעירי חב"ד שיביאו את שמחת החג ליותר משלושת אלפים משפחות נפגעי הטרור ברחבי הארץ. תמונות * והוא גם התייחס לסערת חוק טל (חדשות, בארץ)

מישאל לוי | כיכר השבת |
פלד בהעתק חדרו של הרבי בכפר (צילום: יוסי פורמנסקי)

השר יוסי פלד, ביקר היום בכפר-חב"ד, כאורח אגודת חסידי חב"ד, בראשות הרב יוסף-יצחק אהרונוב. השר ביקר בבניין '770', בבית צעירי-חב"ד, במאפיית המצות, בפרדס האתרוגים, ובבית-הכנסת 'בית מנחם'. לאחר מכן נועד השר עם מארחיו לשיחה על המתח הגואה שבין חלקי הציבור בארץ.

הביקור נפתח במאפיית המצות בכפר, העובדת במלוא הקצב כדי לספק מצות שמורות להמוני בית-ישראל בארץ ובחו"ל. השר קיבל הסברים מהרב אריאל למברג, מזכ"ל אגודת חסידי חב"ד, על הזהירות מחמץ ועל המהירות הרבה שמאפיינת את העבודה, כדי שהמצות יהיו כשרות למהדרין.

משם פנו השר ופמלייתו אל פרדס האתרוגים של הכפר. השר, שבעברו היה לא רק אלוף בצה"ל אלא גם חקלאי, שאל שאלות רבות על תהליך גידול האתרוגים, והתפעל מהעבודה הרבה המושקעת בכל אתרוג, כדי שיהיה נקי וללא פגם.

בהעתק בית-המדרש העולמי של חב"ד, בניין 770 שבכפר-חב"ד, קיבל את פני השר מנהל הבניין, הרב מנחם לאטר, והזמין את השר לצפות בסרט וידאו על הרבי ועל פועלו המיוחד למען ארץ-ישראל. השר התרשם מאוד מהדברים וציין את עוצמתו וכוח השפעתו המיוחדים של הרבי.

משה פנו השר ופמלייתו אל בית צעירי-אגודת-חב"ד. שם ראה השר את הררי הארגזים של משלוחי מנות, העומדים מוכנים לחלוקה להמוני בית ישראל בימי הפורים.

במפגש הסיכום תמצת השר פלד את התרשמותו בארבע מילים: "כיף לי עם החב"דניקים". בשיחה הביעו המארחים, ובהם דובר חב"ד, הרב מנחם ברוד , ויו"ר ועד כפר-חב"ד, הרב בנימין ליפשיץ, את דעתם כי בשעה הזאת חובה על כל אדם אחראי לפעול לאחדות העם, ולא להיגרר אחר יוזמות פופוליסטיות, שעלולות להחריף את הקרע.

השר פלד ציין כי למרבה הצער העניין נהפך לנושא פוליטי, וממילא השיקולים הם פוליטיים ולא ענייניים.

בסיום המפגש פנה אל השר הרב מנחם קוטנר, מנהל מטה צעירי חב"ד למען נפגעי הטרור, והציע לשר להצטרף לנציגי חב"ד שייצאו בפורים להביא משלוחי-מנות ליותר משלושת אלפים משפחות נפגעי הטרור.

השר נענה בשמחה, והורה לעוזרו לתאם את השתתפותו בפעילות. וכך ביום פורים הקרוב יופתעו כמה משפחות נפגעות טרור לראות בפתח ביתן, לצד נציגי חב"ד, את השר פלד, שיהיה גם הוא חב"דניק לפחות ליום אחד...

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר