ישראל במלחמהישראל במלחמה

ביזיון: התנועה קרסה, מאות נתקעו

בשל קריסת מערך התחבורה בבני ברק במוצאי שבת, מתכוונים ראשי העיר לבחון תוכניות מסודרות להערכות לעומס נוסעים. צפו בתמונות

מאות התושבים על האוטובוסים. צילום: עוזי ברק

ישיבה סוערת שכזו מתקיימת לעיתים רחוקות במועצת עיריית בני ברק. הפעם על הפרק - מערך התחבורה הציבורית במוצאי שבתות בתקופת הקיץ.

בחודשי הקיץ בהם שירות האוטובוסים הוא לשעות בודדות בלבד נוצר לחץ עצום כשקהל רב ממתין לחזור לביתו, כך ארע במוצ"ש האחרון שאלפי אנשים על ילדיהם וטפם המתינו שעות רבות בתחנות האוטובוסים.

במשך שעות ארוכות נתקעו מאות נוסעים, בהם משפחות עם ילדים קטנים, כשהם ממתינים לאוטובוסים שהיו תקועים מבלי יכולת לזוז ממקומם. "זה היה לילה בלתי נסבל", מספר ל'כיכר השבת' אחד הנוסעים, "ילדים קטנים בכו, אחרים פשוט נרדמו בעמידה בשעת חצות מאוחרת".

הכישלון הוא יתום וכל אחד צד מהצדדים מהמעורבים בפרשה - עיריית בני-ברק וחברת אגד מנסה לגלגל על חברו את האחריות וחוזר חלילה. כך נופלים הנוסעים בין הכסאות.

פיתרון זמני הציע חנוך זיידמן מנהל האגף לתשתיות ולפיתוח של העירייה, לדבריו "כאשר ישנו צפי לעומס תנועה, על אנשי התנועה של החברות להפעיל שתיים שלוש נקודות יציאה. הנקודות הן: אזור תחנת כיבוי אש; רחוב חזון איש, לכיוון אלוף שדה ורח´ ז´בוטינסקי פינת רחוב רבי עקיבא. מנקודות אלו ייצאו האוטובוסים ישירות לכבישים הראשיים, בלא חסימת כל העיר".

באם לקויי התחבורה לא יפתרו במיידית, תציע העירייה למשרד התחבורה לפתוח מכרז לקווי התחבורה מבני ברק ואליה, תוך כדי ציון כי בערים אחרות התושבים מברכים על כך, גם בגלל תעריפי הנסיעה הזולים יותר.

ראש עיריית בני ברק הרב יעקב אשר פנה לחברות התחבורה הפועלות בעיר להגיש תוכנית עבודה מסודרת ואת היערכותן לעומס נוסעים, התוכנית תיבדק ע"י אנשי מקצוע על מנת ליישמה בהקדם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר