כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
מאמצי החילוץ נמשכים

5 שבועות אחרי: אותרה גופת ההרוג באסון העגורן

חמש שבועות לאחר אסון קריסת העגורן בתחנת הכח רוטנברג באשקלון, איתרו כוחות החיפוש וההצלה איתרו את גופתו של ההרוג באסון, ניר דקל ז"ל, כשהיא בין ההריסות בעומק הים (חדשות)

קובי רוזן | כיכר השבת |
החיפושים בימים האחרונים (צילום: דוברות המשטרה)

חמש שבועות לאחר אסון קריסת העגורן בתחנת הכח רוטנברג באשקלון, היום (שני) איתרו כוחות החיפוש וההצלה את גופתו של ההרוג באסון, ניר דקל ז"ל, כשהיא בין ההריסות בעומק הים.

מאמצי החיפוש הנרחבים והמורכבים, החלו לפני למעלה מ-40 ימים, בתאריך ה-13.3.23, עם קרות האסון בו קרס העגורן לעומק הים, והם נמשכו תחת פיקודו של סנ"צ מאיר חכמון, מפקד תחנת אשקלון לאורך השבועות האחרונים.

כחלק ממאמצי החיפוש, קיים מפקד מרחב לכיש, נצ"מ רועי ולדמן, מספר הערכות מצב בשיתוף עם בני המשפחה, חברת החשמל, צה"ל, מד״א, כב"ה וגופים אזרחיים, במטרה להביא לארץ את מיטב הכלים והאמצעים, בעלי יכולת לעבוד בתנאי הים הקשים והמורכבים על מנת לאתר את הנעדר, שלפי הנחת עבודה נלכד בין ההריסות.

היום בשעות הצהריים, בזמן המשך פעולות החיפוש, הצליחו הכוחות לאתר גופת אדם שבשלב זה עודנה לכודה בין ההריסות, ונמשכים המאמצים לחלצה.

מפקד תחנת אשקלון, סנ"צ מאיר חכמון: "מיום החיפושים הראשון, הגדרנו באופן ברור שאנחנו, יחד עם חברת החשמל וכלל גופי ההצלה, נעשה כל שביכולתנו ולא נעצור, עד לאיתור אחרון הנעדרים באסון הקשה והטרגי הזה. לאחר מספר שבועות של חיפושים אינטנסיביים, ובהירתמות יוצאת דופן גם של גופים אזרחיים, הצלחנו לאתר גופת אדם כשהיא לכודה בין ההריסות, ואנחנו עושים את כל המאמצים לחלצה בהקדם האפשרי, על מנת שנוכל לסיים את מלאכת הזיהוי הסופית".

מחברת החשמל נמסר: "המאמצים האינטנסיביים של חברת החשמל לאיתורו של ניר דקל, עובד החברה שנעדר מאז קריסת העגורן במזח תחנת הכוח רוטנברג, ב- 13 במרץ, הופעלו במלא, כאשר מזג האוויר ותנאי הים איפשרו זאת.

בצהריי היום, אותרה כנראה גופתו של ניר דקל מתחת להריסות העגורן שקרס למים. הפעולות הכרוכות בחילוצו מורכבות ביותר. חברת החשמל, על כל עובדיה מבכה את מותו של ניר דקל ומתאבלת יחד עם משפחתו. איתורו של ניר מסיים תקופה ממושכת של אי ודאות, מתח נפשי וחוסר מרגוע של המשפחה ושל חברת החשמל".

כזכור, יממה לאחר האסון, נפלטה לחוץ גופתו של נפתלי אדרי, גמלאי מאשדוד שהגיע לדוג על המזח.

ניר דקל, בן 54 תושב קיבוץ אור הנר שבצפון הנגב, נשוי ואב לשלושה ילדים, עבד כמפעיל העגורן ושהה בסביבתו. בשעה 23:00 בלילה, החלו לפתע רוחות עזות והתפתחו תנאי גשם עזים, בתוך דקות, מה שגרם לעגורן לקרוס ולהקריס גם את מסוע הפחם אל תוך הים.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר