כיכר השבת
ישראל במלחמהישראל במלחמה
ממחזרים? תהיו עירניים!

הצעת חוק חדשה: ביטוח חיים לא יחושב מחדש במחזור משכנתא

שלב ב' ברפורמת מיחזור המשכנתאות של ח"כ יעקב אשר יוצא לדרך: ביטוח חיים לא יחושב מחדש במחזור משכנתא, אלא הוא יוכל לעבור לבנק החדש על פי התעריף הקיים | כל הפרטים (כלכלה)

חנני ברייטקופף | כיכר השבת |
ממחזרים משכנתא? תהיו עירניים! (יוסי זמיר, פלאש 90)

חותכים עלויות: יו"ר ועדת הפנים ח"כ יעקב אשר הגיש הצעת חוק חדשה לוועדת שרים לחקיקה, הקובעת כי במחזור משכנתא ניתן יהיה להעתיק את ביטוח החיים כמות שהוא לבנק החדש. ההצעה אושרה בוועדה.

על פי ההצעה, תוכלו להעביר את המשכנתא, מבלי להידרש לביטוח חדש שגורם לייקור משמעותי בפרמיית הביטוח המשתנה בתחשיב על פי גיל ומצב רפואי, ובמקרים מסוימים אף עשוי למנוע מלווים רבים את האפשרות למחזור.

ההצעה היא שלב ב' בתוכנית של יעקב אשר להוזלת המשכנתאות, כאשר ההצעה הקודמת הייתה - רפורמת המחזור המקוון, שתגביר את התחרות בענף ותביא להוזלת עלויות.

יצוין, כי במצב הקיים כיום, ביטוח חיים שנעשה בעת משכנתה נרשם הבנק הממשכן כמוטב בחוזה הביטוח, שכן הביטוח נעשה כדי להבטיח את תשלומי המשכנתא במקרה של מות הלווה. ואילו בעת מחזור משכנתה נדרש הלווה להקים פוליסת ביטוח חדשה, שכן המוטב אמור להיות הבנק החדש.

דרישה זו, מעבר לקושי הבירוקרטי שהיא מוסיפה על לווה המבקש למחזר משכנתא על העמלות השונות הכרוכות בה, עלולה להוביל לייקור בפרמיית הביטוח ואף למנוע מלווים רבים למחזר משכנתה, שכן במשך שנות ההלוואה העומדת בדרך כלל על 25-30 שנה מצבם הבריאותי של הלווים משתנה וביטוח החיים מתייקר במקרה הטוב, או שלא ניתן להקים פוליסת ביטוח חדשה במקרה הגרוע.

בדברי ההסבר צוין כי הצעת החוק נועדה לאפשר העברת מוטבים בין תאגידים בנקאיים במסגרת אותו חוזה ביטוח ובכך לחסוך בירוקרטיה רבה מלווי משכנתאות ולמנוע את החסם הקיים במחזור משכנתאות בשל התקדמות גיל הלווה או שינוי במצבו הרפואי. במקרה שהבנק החדש מעניק הלוואה מוגדלת, יגיש הלווה ביטוח חדש רק על החלק הנוסף ולא על המשכנתא כולה.

הצעת החוק אושרה, כאמור, בוועדת השרים לחקיקה ותעלה למליאת הכנסת ביום רביעי הקרוב להצבעה בקריאה טרומית.

הכתבה הייתה מעניינת?

כיכר השבת מובילים גם ברשתות החברתיות.

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר