הדובר: "חדשות של אתמול"

אנג'ל בטוחה כי החרם החרדי מאחוריה; מה באמת חושב הציבור החרדי ומה הנתונים?

אנג'ל קיבלה נתונים המוכיחים ירידה של ממש במכירות מוצרי המאפייה, מאז החרדם החרדי שצבר תאוצה ברשתות, דובר החברה הגיב: "תמצאו נושאים אחרים להתעסק בהם" | המהלך היח"צני של החברה בב"ב | וגם: האם באמת החרדים חזרו לקנות? (חדשות, חרדים) 

איצלה כץ | כיכר השבת |
סערת אנג'ל מסרבת לשקוע (צילום: אביר סולטן, הדס פרוש/פלאש 90)

סערת החרם על אנג'ל ממאנת לרדת מהכותרות: כתבת גל"צ עינב קרנר שיתפה את עוקביה ברשת החברתית 'טוויטר' על תגובת החברה לפניותיה עם נתוני המכירות של החברה בתקופה האחרונה המוכיחים ירידה משמעותית במכירת כמעט כל מוצרי היסוד של המאפייה: "חדשות של אתמול".

לדברי קרנר, בחברה התייחסו באופן לא רשמי והגיבו: "די. זה לא מעניין אף אחד יותר. נשמע מאד בומבסטי ירידה בעוגות, פסיק במכירות של אנגל. אבל זה באמת כבר חדשות של אתמול. תמצאי נושא אחר להתעסק בו".

באנג'ל עושים מאמצים על מנת לשים את החרם ההרסני לחברתם מבחינה כלכלית בפח האשפה של ההיסטוריה. יח"צני החברה שעובדים שעות נוספות הגו רעיון חדש: חלוקת לחם חינם לתושבי בני ברק.

הבוקר (שני) אכן חולקו לחמים על ידי החברה בכמה מוקדים בעיר בני ברק אולם תושבים רבים ראו במחווה זו מעין המשך הגימיק השפל של יזם ההיטק שהשליך שטרות כסף לעברם של בחורי ישיבה במטרה לשוות לחרדים תדמית של תאבי בצע.

"למה באנג'ל חושבים ששמונה שקלים חשובים לנו יותר מכבוד רבותינו ומהכבוד העצמי שלנו?" תמה אביחי ג. תושב בני ברק בשיחה ל'כיכר השבת'.

לטענת ג': "אם הם רוצים לשים את החרם מאחוריהם, שפשוט ישימו אותו שם בלי גימיקים ובלי יח"צ מיותר שרק מזכיר לנו כל הזמן למה הפסקנו לקנות מהם".

חיים תושב ירושלים, אומר ל'כיכר השבת': "באופן אישי אני לא קונה את 'הלוקש' של אנג'ל וקשה לי מאוד לקנות את מוצרי אנג'ל, אמנם המשפחה של הרב אדלשטיין קיבלה את ההתנצלות, אבל כולנו רואים שבר לב לא באמת התחרט, אז אני באופן אישי לא מסוגל עדיין לקנות את מוצרי החברה".

שלמה מרמת בית שמש מסביר ל'כיכר השבת': "למה הם התנצלו אחרי כל כך הרבה זמן? כולנו מבינים שרק אחרי שהם ראו את ההפסדים, הם החליטו להתנצל. מצטער, אני לא שק החבטות שלהם ואני לא מתכוון לקנות את המוצרים".

מנגד, חיים ממודיעין עילית, אומר ל'כיכר השבת': "לא צריך להיאחז בקרנות המזבח, זו הייתה מחאה לא פרופורציונלית וטוב שזה נגמר, אני קונה אנג'ל כרגיל".

כזכור, לאחר ההתנצלות של בעלי החברה יחד עם יו"ר הדירקטוריון עומר בר לב, מיהר בר לב להתחנף לחבריו מהפגנות 'אחים לנשק', כשהעניק ראיון ל'ידיעות אחרונות' שם הסביר כי הוא "לא ממש התנצל".

בריאיון ל'ידיעות אחרונות' טען בר לב: "שבוע אחרי כניסתי לתפקיד יו"ר דירקטוריון מאפיות אנג'ל גורמים כאלו ואחרים עשו עליי סיבוב והפיצו פייק ניוז כאילו הפגנתי מול ביתו של הרב אדלשטיין ובכך פגעתי בכבודו. מראש לא העליתי על דעתי את התוצאה הזאת של החרם. אבל זה קרה מהר מאוד כאשר התחילו לצאת קריאות לחרם, כולל של משה גפני ואריה דרעי, ומשם זה התגלגל. זה לא היה חרם של הרבנים, זה היה חרם שהגיע מהשטח".

יצוין כי בניגוד לדבריו של בר לב, מי שהודיע כי ההפגנה הייתה מול ביתו של ראש הישיבה, היו אלו מארגני המחאה בהודעה לתקשורת.

לדברי בר לב: "לא התקפלנו ולא נכנענו. אני לא רואה בזה מכתב התנצלות. אפשר לתת כותרות מפה ועד להודעה חדשה אבל זה לא מכתב התנצלות".

מנגד, כאמור, בעלי חברת אנג'ל התנערו מדבריו. לדברי הבעלים ירון אנג'ל: "עומר בר לב הינו אדם פרטי ופוליטי והראיון הינו אישי ואיננו שותפים לראיון ולנאמר בו. מאפיית אנג'ל התנצלה מעומק לב ובאופן ברור וגלוי התנצלות שאיננה משתמעת לשתי פנים. זו עובדה ואנו עומדים מאחוריה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר