"חילוקי דעות ללא חילוקי לבבות"

הרב מיכה הלוי לגבאים: "בית הכנסת צריך להיות מודל לאחדות"

מאות גבאים השתתפו בכנס שארגנה המועצה הדתית פתח תקווה לקראת חגי תשרי | "אם נדע להקפיד שגם כאשר יש בבית הכנסת חילוקי דעות הם לא יהיו חילוקי לבבות", אמר הגאון הרב מיכה הלוי, "זה יוכל להיות מודל שאליו יוכלו לשאת עיניים גם אנשים שנמצאים ברחובה של עיר" (בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
דברי הרב מיכה הלוי בכנס

מאות גבאים השתתפו בכנס ויום עיון שיזמה המועצה הדתית בפתח תקווה יחד עם התאחדות בתי הכנסת בישראל. במסגרת הכנס נחשפו הגבאים להצגת יצרנים מתחום בתי הכנסת וכלים מעשיים לקראת חגי תשרי.

הגאון הרב מיכה הלוי, רבה של פתח תקווה, ברך את הגבאים על עבודתם המסורה לכל אורך השנה וקרא להם להפוך את בתי הכנסת למודל של אחדות ישראל ושל ניהול מחלוקות ללא חילוקי לבבות: "התפילה נקראת חץ - "אשר לקחתי מיד האמורי בחרבי ובקשתי" - אומר התרגום: "בצלותי ובבעותי". התפילות היוצאות מבית הכנסת צריכות להיות ממוקדות כמו חץ לשמים, שלא יהיה מעורב בהם שום עניינים זרים, וודאי לא דיבורים.

"אתם הגבאים יש לכם שליחות עצומה. אם נלמד לשמש כמודל בבית הכנסת לתפילה באחדות, תפילה ממוקדת, עניינית וללא שום עניינים זרים. אם נדע להקפיד שגם כאשר יש בבית הכנסת חילוקי דיעות הם לא יהיו חילוקי לבבות - זה יוכל להיות מודל שאליו יוכלו לשאת עיניים גם אנשים שנמצאים ברחובה של עיר.

"אנחנו צריכים למקד את התפילות ואת כל הנעשה בבית הכנסת בצורה עניינית - שיהיה הכל לכבוד שמיים".

ראש המועצה הדתית ראובן יוסופוב סקר בהרחבה בפני הגבאים את פעילות המועצה הדתית והדגיש כי המועצה הדתית עושה כל העת על מנת לשפר ולייעל את השירות למען התושבים.

יוסופוב הודה בדבריו לגבאי בתי הכנסת על עבודתם במסירות ובהתנדבות והדגיש כי המועצה עומדת לרשותם בכל עניין יחד עם יו”ר ועדת בתי הכנסת הרב אברהם סבג. הוא ציין בדבריו את שיתוף הפעולה של המועצה עם ראש העיר רמי גרינברג בבניית מקוואות ועל הסיוע בשיפור שירותי הדת לכל התושבים והודה במיוחד למנכ”ל המועצה עופר אברהם.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר