נאם בכנס השנתי 

גנץ: לפעול בצורה ישירה מול איראן ולפגוע בתשתיות הטרור

שר הביטחון לשעבר נאם בכנס של אוניברסיטת רייכמן והתייחס גם לחקיקה המשפטית: "מתווה הנשיא הוא בסיס להתקדמות להסכמות. אם יהיה על השולחן פתרון שישמור על הדמוקרטיה - אני אהיה שם"  (חדשות)

ב. ניסני | כיכר השבת |
גנץ בנאומו (צילום: צילום מסך)

שר הביטחון לשעבר ח"כ בני גנץ השתתף היום (שני) בכנס השנתי של המכון למדיניות נגד טרור (ICT) באוניברסיטת רייכמן, והתייחס בדבריו לדיון הקרוב בבג"ץ על עילת הסבירות והאפשרות להגיע להסכמות מול הקואליציה בנושא החקיקה המשפטית אותה מקדם שר המשפטים.

גנץ הדגיש: "מותר לבקר את בית המשפט ואת פסיקותיו, אך מי שלא יכבד את החלטות בית המשפט לא רק יביא עלינו משבר חוקתי – הוא ישלול את הלגיטימציה של השלטון לקבל החלטות. אני מודיע, שאקבל כל החלטה של בית המשפט, תהיה אשר תהיה, בכל סוגיה. אני קורא לראש הממשלה להודיע שלא משנה מה תהיה פסיקת בג"ץ, הוא יכבד אותה ויפעל לפיה. העמימות מסוכנת."

על ההסכמות בנושא החקיקה המשפטית

על האפשרות של הגעה להסכמות על החקיקה המשפטית, אמר גנץ: "בימים האחרונים, קידם נשיא המדינה מתווה שאני ראיתי בו בסיס להתקדמות לעבר הסכמות רחבות שהיו שומרות על הדמוקרטיה, על עיקרון אי הפוליטיזציה, וכן – היו נותנות גם לצד השני לשנות, כי בסופו של יום כניעה תגבה מאיתנו מחיר כבד. הנכונות שלי קיימת גם היום – נתניהו יצטרך להוכיח כוונה מוכחת, ויכולת לעמוד מאחורי הצעותיו, או הצעות אחרות אותן הוא מקבל. אותי לא מעניין מה המניע של נתניהו – פגישה עם ביידן או פחד מבג"ץ או הבנה של האתגר הלאומי שבפנינו. אם יהיה על השולחן פתרון שישמור על הדמוקרטיה – אני אהיה שם. אם יחזור ל"שיטת התשלומים" וימשיך בחקיקה – הוא יעשה טעות, שרק תביא להחרפת המשבר."

על המגעים עם סעודיה

שר הביטחון לשעבר גם התייחס להתקדמות במגעים מול ערב הסעודית, והשלכות על מדינת ישראל

גנץ: "ההסכם המתגבש עם סעודיה, כולל הזדמנות גדולה גם בהתמודדות עם הטרור. הוא יכול להיות הסכם שיחזק את הגורמים המתונים ביהודה ושומרון, יחליש את ארגוני הטרור באיו"ש, בעזה ובלבנון, יהיה טוב לישראל. אני שומע על מי שמדבר על "ויתורים לפלסטינים". אני מציע לכולנו להמתין ולראות את המתווה, ורק אז לחוות דעת האם מדובר בוויתורים או בצעדים שדווקא שומרים על הצרכים הביטחוניים והלאומיים של ישראל."

עוד אמר: "ישראל נמצאת תחת מתקפה רב זירתית, שבה מעורבת איראן שפועלת בעולם כולו, באוקראינה ובמזרח התיכון, שמממנת את חיזבאללה, חמאס וג'יהאד איסלאמי, שמבקשת ליצור מעגל טרור שמקיף את ישראל. בהקשר הזה, יש לממש מדיניות התקפית. יש לפעול קינטית ובצורה ישירה מול איראן ושלוחיה במרחב, ומעבר לו, באופן שיפגע בתשתיות הטרור, ויחזק את ההרתעה. זאת תוך הבנה ומוכנות למשמעויות של פעולות אלו."

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר