שיחה טעונה

"נרעיד את המדינה" | משפחות השבויים והנעדרים נפגשו עם הנשיא הרצוג

בבית הנשיא בירושלים נפגש יצחק הרצוג והממונה על סוגיית הנעדרים והחטופים מטעם הממשלה גל הירש, עם המשפחות שקרוביהם נעדרים או חטופים | צפו בדברי נשיא המדינה בסיום המפגש (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
דברי הנשיא הרצוג, היום (צילום: אבי קנר, מקליט: אורי בוגזלו)

נשיא המדינה יצחק הרצוג נפגש היום (שלישי) עם משפחות חטופים ונעדרים המוחזקים ע״י ארגון הטרור חמאס ברצועת עזה.

בפגישה, שהתקיימה בבית הנשיא בירושלים, השתתף גם הממונה על נושא החטופים והנעדרים מטעם הממשלה תא"ל (במיל') גל הירש. כמו כן השתתפו נציגי משפחות החיילים גולדין שאול.

במהלך הפגישה אמרו נציגים מהמשפחות כי אם יהיה צורך ירעידו את המדינה. כך לפי הדיווח במבזקים ב-N12.

הרצוג אמר בסיום המפגש: ״סיימתי כעת פגישה מרגשת וכואבת עם משפחות החטופים והנעדרים במערכה הקשה שמדינת ישראל נמצאת בתוכה - אלה שלא יודעות מה גורל יקיריהן ואלה שקיבלו הודעה על הימצאותם בידי האוייב האכזר.

"זו היתה כאמור פגישה קשה וכואבת, אבל גם בה - הרוח האיתנה, המדהימה, של המשפחות ושל החברה הישראלית הייתה נוכחת במלוא עוזה".

הרצוג הוסיף: "ישראל מחויבת לביטחון אזרחיה, לחייהם ולשלומם - הן כשהם מותקפים בידי מפלצות אדם רצחניות ואכזריות, והן כשהם נחטפים ונופלים בשבי.

"אני מבקש להדגיש: האחריות כולה מוטלת על המרצחים הנתעבים של חמאס והג'יהאד האיסלאמי, שלא תיפול שערה משערות ראשם, ושיושבו הביתה ללא כל תנאי. על הקהילה הבינלאומית כולה להיות מחויבת לדרישה הנחרצת להשבתם המיידית של בנותינו ובנינו לביתם ללא תנאים. זו חובה הומניטרית ואנושית בסיסית ומחייבת".

עוד אמר: "בפגישה המפורטת והמעמיקה נכח תא"ל במיל' גל הירש, הממונה על נושא החטופים והנעדרים, אשר הציג את עקרונות פעולתו. מתקיים כעת מאמץ עצום, שמעורבים בו אלפי אנשים כדי לתת מענה לכל צרכי המשפחות; ואני מקווה שבקרוב ייווצר קשר עם אלפי הפונים כפי שהובטח.

"אני שותף למאמץ מול מנהיגים בכל העולם ומול כל הקהילה הבינלאומית בדרישה להשבת הבנות והבנים הביתה; ומגבה את צעדי ראש הממשלה, הממשלה, וכלל הגורמים השונים שאמונים על הנושא. בשם העם כולו אני מבקש לחבק ולחזק את המשפחות ברגעיהן הקשים של הנוראיים ומתפלל להתרת הספקות הכואבים שהם נחלתן, ולשלומם ולהשבתם של החטופים והנעדרים במהרה הביתה״.

הממונה על נושא החטופים והנעדרים, תא"ל (במיל') גל הירש אמר: ״משפחות יקרות, אנו פועלים בכוח מלא ומסביב לשעון במאמץ לגבש את תמונת המצב ולהביא אליכם את המידע לו אתן מצפות כל כך.

"לצד המאמץ המודיעיני והמבצעי הנמשך כל העת תוך כדי המלחמה אנו עוסקים ביצירת הכתובת אליה תוכלו לפנות על מנת להיות בקשר אתי ועם אנשי. מוקד הפניות פועל לאורך כל שעות היממה במספר 037779111 ואנו הולכים ומשפרים אותו כדי שנוכל לסייע.

"הערב פגשו נשיא המדינה ורעייתו משפחות של נעדרים וחוויתי איתם באופן אישי את הזעזוע, את הכאב ואת התחושות הנוראות של אי הוודאות. אנשי ואני מחוייבים לגמרי למשימה, ואנחנו איתכם במסע הקשה ובמשא הכבד להשבת כולם, הביתה״.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר