תיאור מצמרר

בתה של אלמה אברהם: "הצלב האדום הפקיר את אמא שלי, לא הסכים להעביר לה תרופות"

אלמה אברהם שוחררה אמש משבי חמאס, היישר לבית החולים, בתה טלי, דיברה כעת בבית החולים ותקפה בחריפות את הצלב האדום; "הוא התעלם מאיתנו. סירב אפילו לקחת את התרופות שהבאנו. ארגונים בינלאומיים הפקירו אותה" (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
אלמה אברהם (צילום: מטה המשפחות להחזרת החטופים והנעדרים)

פרופ' מוטי קליין, מנהל המחלקה לטיפול נמרץ כללי בבית החולים סורוקה בבאר שבע, עדכן מוקדם יותר היום (שני) במצבה של אלמה אברהם, החטופה בת ה-84 ששוחררה אתמול משבי חמאס במסגרת הפעימה השלישית בעסקת השבויים.

כפי שדווח מוקדם יותר היום, הפרופ' עדכן ואמר: "אלמה פונתה במצב קשה, קשה אמיתי. זה היה עניין של עוד יממה ולא היינו מדברים באותה שפה. היא מקבלת טיפול בטיפול נמרץ כללי, עדיין נמצאת במצב קשה, לא יציבה, מורדמת ומונשמת. נשקפת סכנה לחייה".

טלי, בתה של אלמה, דיברה כעת במסיבת עיתונאים בבית החולים ותקפה בחריפות את ארגון הצלב האדום על ההתנהגות חסרת החמלה שלו.

"זו הייתה הזנחה קשה" - אמרה טלי, "במשך כל תקופת השהייה שלה שם, היא לא קיבלה את התרופות שלה, תרופות מצילות חיים, למי שלא מבין, מבחינה רפואית, אמא שלי הגיעה שעות ספורות לפני שהיא נפרדה מאיתנו, הרופאים לא יכולים לדווח, אבל אני כן, היא הגיעה חזרה לארץ עם דופק 40, עם טמפרטורת גוף של 28 מעלות, מעורפלת הכרה ופצועה כולה, נשמרה שם בתנאים לא הגיוניים".

"היא הופקרה פעמיים", המשיכה טלי ואמרה: "פעם אחת בשבעה באוקטובר ופעם אחת על ידי כל הארגונים שהיו אמורים לשמור עליה, התארגנו כדי להביא לה את התרופות - הפכנו את העולם בשביל זה, אח שלי הגיע לפגישה עם נציגת הצלב האדום וניסה להעביר את התרופות, אבל אמרו לא, אנחנו לא יכולים לקחת את התרופות שלה. כשהגענו להגפנה ליד הצלב האדום, הם אמרו לנו בזלזול - שוב הגעתם עם התרופות האלו?".

עוד אמרה טלי: "זה פשוט לא הגיעה לה, אני עומדת פה לא בקטע של התקרבנות או להציג לכולם מה קרה לנו, הסיבה היחידה שאני חושפת את עצמי, זה כדי להציל את כל מי שנשאר שם, מישהו חייב לזעוק את הזעקה הזו, בשביל מה הצלב האדום נמצא שם?".

אחריה דיבר אח שלה ואמר: "לא רוצה להוסיף על מה שאמרה טלי, כי היא אמרה דברים מדויקים מאוד לגבי הצלב האדום, זה פשוט מחדל".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר