הלך הבוקר לעולמו

כש'כושי רימון' סיפר על הכפרות שעשה מעל אילת - והמעצר

שמעון רימון, הידוע בכינוי 'כושי רימון', שניהל את הפונדק המיתולוגי 101 ק"מ מאילת, הלך היום לעולמו בגיל 84 | שליח חב"ד באילת הרב אייזנבך, מפרסם היום סרטון בו כושי רימון מספר על הכפרות שערך יחד עמו מעל שמי אילת (דיין האמת)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
כושי רימון והרב אייזנבך (צילום: מתוך הוידיאו)

שמעון רימון (שכונה "כושי רימון". ק"א) ז"ל, שהקים וניהל במשך עשרות שנים את פונדק 101 בכביש הערבה, הלך היום (שלישי) לעולמו בגיל 84.

רימון היה מפורסם מאוד בעיקר בשל הפונדק שהקים ונחשב לעצירה חובה בדרך לאילת וגם כאשר התפרסם לפני יותר משישים שנים, כהישראלי הראשון שהצליח להסתנן לפטרה, באותו מסע נפטרו שני ישראליים שהיו יחד עמו.

שליח חב"ד באילת, הרב אייזנבך פרסם הבוקר אחר פטירתו, תיעוד בו נראה רימון, מספר בהתלהבות על הפעם ההיא שהחליט לעשות יחד עם הרב אייזנבאך כפרות מעל העיר אילת ואיך הם ישבו יחד בתא המעצר.

כושי רימון מספר על הכפרות מעל אילת (צילום: באדיבות המצלם )

השר לביטחון לאומי איתמר בן גביר:

מהיום הנסיעות לאילת כבר לא יהיו אותו הדבר. לא תהיה יותר את העצירה בפונדק של כושי רימון, לשמוע את סיפורי ההסתננות וההצלה מפטרה ועל הגבורות כלוחם בצנחנים. אהבתי אותך מאוד כושי. נוח על משכבך בשלום גיבור ישראל. יהי זכרך ברוך.

מאיר צור ראש מועצה אזורית הערבה התיכונה:"כושי רימון הלך לעולמו הלילה. איש מיוחד, צבעוני, הרפתקן, מארח למופת וגיבור. בצעירותו הושפע מאוד ממאיר הר ציון ז"ל ולוחמי ה 101 המיתולוגית. ב 1959, טרום השלום עם ירדן, הגיע עד לסלע האדום וחזר בשלום, רבים הושפעו מתעוזתו.

כושי הקים את 'פונדק 101' על כביש 90 בערבה התיכונה ואירח רבים, ממנהיגי האומה, חבריו ומכריו ומטיילים רבים, בכולם נהג כחבר. צר לנו על מותו. יהי זכרו ברוך".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר