ישראל במלחמהישראל במלחמה
"מחוץ לקופסה"

הערכות בישראל: המגעים לעסקת חטופים יתחדשו תוך כשבוע

בישראל קיבלו החלטה, בצל מחלוקת בצמרת, לא להניע בינתיים מהלך יזום להשבת חטופים. יחד עם זאת ההערכות הן כי בתוך כשבוע יתחדשו המגעים (חטופים)

קובי רוזן | כיכר השבת |
עצרת למען החטופים (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

חילוקי דעות של ממש התעוררו בצמרת מקבלי ההחלטות בארץ בעניין עסקת שחרור חטופים נוספת. כך דווח הערב (חמישי) במהדורה המרכזית בחדשות 12.

לפי הדיווח, נתניהו וגלנט מאמינים כי יש לנקוט בדרכים שונות מאלו המנהלים את המשא ומתן בפועל מטעם ישראל. בפועל קבינט המלחמה בשלמותו קיבל החלטה משותפת שלא להניע מהלך יזום לפי שעה בנושא.

"בהצהרות לתקשורת כולם מתעקשים שהתמרון הצבאי והלחץ הוא שיביא לעסקה נוספת", אמר גורם הבקיא בתכני עבודת קבינט המלחמה לערוץ 12, "אבל לא ברור איך זה יתלכד עם האינטרס של סינוואר. צריך לחשוב מחוץ לקופסה אם באמת רוצים להשיג את היעד של החזרת החטופים הביתה".

בחדשות 12 דווח כי ההערכה בקרב מערכת הביטחון היא שמגעים לעסקת חטופים נוספת יבשילו בתוך כמה ימים, כשמשא ומתן יותנע באופן ממשי בשבוע הבא. החלטת קבינט המלחמה בנושא הזה היא כי "ישראל לא מגישה כרגע הצעה יזומה, אבל כן פתוחה לרעיונות".

אתמול דווח בחדשות 13 כי ראש המוסד דדי ברנע הציע לקבינט המלחמה לנסוע לקטר על מנת לקדם עסקת חטופים נוספת. ראש הממשלה, בתמיכת שרי קבינט המלחמה, בלמו זאת.

לפי הדיווח, בתוך קבינט המלחמה יש מחלוקת לגבי המשך הפעילות הישראלית באשר למשא ומתן לשחרור חטופים: גנץ סבור ש״ישראל צריכה למצוא הזדמנות להתניע את התהליך מחדש״. שר הביטחון גלנט ורה"מ נתניהו סבורים שיש להמתין לאיתות מחמאס שהם רוצים עסקה נוספת.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר