ישראל במלחמהישראל במלחמה
היועצת המשפטית אישרה

כתב אישום נגד ישראלי שקרא לנקמה בעזה אחרי הטבח

ישראלי תושב זכרון יעקב, פרסם בטלגרם - אחרי הטבח הנוראי של חמאס ביהודים, קריאה לנקמה בפלסטינים, המשטרה עצרה אותו וכעת הוגש נגדו כתב אישום באישור היועצת המשפטית לממשלה | כל הפרטים (משפט)

דוד הכהן | כיכר השבת |
בתים הרוסים בעזה, לפני מספר שבועות (צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

אם בתחילת המלחמה, הפרקליטות עבדה קשה כדי להגיש כתבי אישום נגד ערבים ישראליים שתמכו בטבח הנורא שביצע החמאס ובארגון הטרור, כעת כבר מוגשים כתבי אישום נגד יהודים שקראו לנקמה בעזה.

על פי הודעת הפרקליטות הצהריים (שני), היא הגישה כתב אישום, כנגד תושב זכרון יעקב כבן 34, בגין הסתה לטרור, הסתה לאלימות ופרסום הסתה לגזענות. כתב האישום אושר ע"י היועצת המשפטית לממשלה ופרקליט המדינה. במקביל, ביקשה הפרקליטות לעצור את הנאשם עד תום ההליכים המשפטיים.

על פי כתב האישום, שהוגש באמצעות עו"ד מור בן אבו מפרקליטות מחוז חיפה, דיין החזיק חשבון בטלגרם שב"אודותיו" כתב על רצון לנקמה על מה שחמאס עשה: "הגיע הזמן לשחוט ילדים עזתים בעריסה".

כמו כן הוא היה היה חבר בקבוצות טלגרם מרובות משתתפים, בהן פרסם עשרות פרסומים ובהם קריאה ישירה לביצוע מעשה טרור, וכן דברי שבח, אהדה ועידוד למעשה טרור, תמיכה בו או הזדהות עמו וכן פרסומים המסיתים לגזענות.

על פי כתב האישום, הוא כתב: "אני אישית אהנה לפוצץ גולגלות של תינוקות ערבים"; "צריך לאנוס ילדות פלשתיניות"; "צריך להקים מחנות השמדה לפלשתינים".

בנוסף, פרסם הנאשם דברי שבח, אהדה, תמיכה ועידוד למעשה טרור וגזענות, בכך ששלח הודעות בקבוצה ובהן כתב למשל: "צריך לתלות את אחמד טיבי", ״מה שחשוב זה להרוג כל מוסלמי וערבי בכדור הארץ", "צריך 1000000000 ברוך גולדשטיין".

בבקשת המעצר ציינה הפרקליטות, כי נסיבות ביצוע העבירות מלמדות על "מסוכנות קונקרטית ואישית של הנאשם, שפעל באופן שיטתי בדרך של הסתה חמורה לטרור, לגזענות ולאלימות, וכן שבח למעשים שבוצעו ע"י רוצחים שפלים…בעת זו, בזמן מלחמה שנפתחה בעקבות מתקפת טרור רצחנית של ארגון החמאס, קריאות מהסוג הזה מהוות סכנה גדולה לביטחון הציבור".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר