"הנסיבות יבדקו"

מחבל פת"ח בן 23 מת בכלא | הרשות הפלסטינית מאשימה: "הכיבוש ביצע חיסול" 

בשירות בתי הסוהר בישרו על מותו של האסיר הביטחוני עבד אל-רחמן באסם אל-בחש מבלי לפרט את הנסיבות: "כבכל אירוע מסוג זה, הנסיבות ייבדקו" (בארץ)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
אילוסטרציה. בית כלא בישראל (צילום: דוד כהן/פלאש 90)

בשירות בתי הסוהר הודיעו על מותו של אסיר ביטחוני, עבד אל-רחמן באסם אל-בחש, מחבל בן 23 המשוייך לארגון פת"ח, בנסיבות שאינן ברורות: "היום, יום ב׳, 01.01.24, נקבע מותו של אסיר ביטחוני מבית הסוהר ׳מגידו׳".

בשב"ס, הסבירו בהודעתם מעט על נסיבות כליאתו של אל בחש, מבלי לפרט על האירוע בגינו נעצר ונכלא: "האסיר, בן 23, תושב העיר שכם, משוייך לארגון פת״ח, נקלט בשב"ס ביוני 2022 וריצה מאסר בגין ירי לעבר אנשים, מגע עם ארגון עוין, עבירות אמל״ח וזריקת חפץ מבעיר".

בשירות בתי הסוהר הבטיחו לתחקר את האירוע: "כבכל אירוע מסוג זה, הנסיבות ייבדקו".

כזכור, לפני כשבוע וחצי, פורסם על אסיר ביטחוני נוסף, גם הוא השתייך לארגון הפת"ח, שנמצא מת בתאו לפני כחודשיים, שעות לאחר שקיבל מכות לפי החשד, מכמה סוהרים. האסיר, נהרג בכלא קציעות, היה נחשב לדובר האסירים בקציעות מטעם אסירי הפת"ח.

בתקרית ההיא נעצרו 19 סוהרים בחשד לגרימת מותו. כפי שנחשף, הוא הואשם בהברחת מכשירים סלולריים לתוככי בית הכלא, ובמשפט שנערך לו, ניסה להטיל את האשמה על סוהר, ואף האשימו בניסיון להתגולל עליו על מנת לחפות על ביצוע העבירה הפלילית מצידו של הסוהר.

ברשות הפלסטינית הגיבו אתמול על מותו של האסיר הביטחוני שמת אתמול, והאשימו את ישראל בחיסול מכוון: "הכיבוש ביצע חיסול נגד אל-בחש, שעצור מאז 31 במאי 2022 ונידון ל-35 חודשי מאסר". הם ציטטו אסירים בכלא מגידו שטענו שאל בחש עבר התעללות בכלא מצד הסוהרים.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר