בלשכה הסטרילית

ימים אחדים אחרי הטבח: "בדיקת אבטחה" נערכה בחדרו של הרמטכ"ל

הרמטכ"ל הרצי הלוי אולץ לפנות את לשכתו בתל אביב לזמן קצר, ימים אחדים אחרי טבח שמחת תורה, במטרה שיעשו במקום "בדיקת אבטחה". זאת בצל הסטריליות הרבה בלשכה דרך קבע (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
הרמטכ"ל הלוי. אילוסטרציה (צילום: Yonatan Sindel/Flash90)

למרות שמדובר במקום סטרילי מאוד, שנשמרים בו סטנדרטים גבוהים מאוד של ביטחון מידע, בשביל למנוע ציטוטים והאזנות בין היתר, לשכת הרמטכ"ל עברה "בדיקות אבטחה".

לפי הדיווח של מיכאל שמש, אמש (ראשון) בכאן 11, שחשף את הדבר, הבדיקה נערכה ימים ספורים אחרי שמחת תורה, אז טבחו מחבלי החמאס באזרחי עוטף עזה.

הרמטכ"ל הרצי הלוי, כך דווח, אולץ לפנות את לשכתו בקריה בתל אביב, ובמקום נערכה בדיקת אבטחה כאמור.

בדובר צה״ל הגיבו: "הבדיקות מבוצעות כדרך קבע, בהתאם לשגרת השמירה על ביטחון המידע, והן תואמו טרם אירועי השבעה באוקטובר וללא קשר אליהם".

מאז פרוץ המערכה הרמטכ״ל מוביל את הלחימה ומבקר בבסיסים השונים ונפגש עם החיילים. ביום רביעי בשבוע שעבר ביקר בין היתר בגבול הצפון ואמר כי ״אנחנו במוכנות חזקה מאוד בצפון בהתרשמות שלי, אני מבקר פה הרבה. אני חושב שהמוכנות היא בשיאה".

לדבריו, בהתייחס לאיומי נאסרללה, "יש בקיאות רבה מאוד, יש יכולת טובה ויש רוח גבוהה. אנחנו במוכנות טובה מאוד בכל הגזרות ואנחנו כרגע מתמקדים בלחימה בחמאס".

הלוי הוסיף אז: "המלחמה הזו התחילה בנקודה קשה. אני חושב שדיברנו על זה פעם קודמת במפגש, לא נאריך על זה עכשיו. אבל היא גם מייצרת בנסיבות המאוד קשות האלה איזשהי הזדמנות לשנות את המצב בצורה מאוד משמעותית. גם בדרום, גם בצפון, גם בכלל ביציבה האזורית. קודם כל אנחנו מסתכלים קדימה".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר