שבוע אחרי התקלה החריגה

משרד הבריאות מעדכן על תקלה נוספת במערכת המחשוב "קמיליון"

שבוע אחרי התקלה החריגה - משרד הבריאות מעדכן על תקלה נוספת שהתגלתה במערכת המחשוב קמיליון המשמשת מספר בתי רפואה ברחבי הארץ. בעקבות כך וכמקדם ביטחון, הנחה משרד הבריאות את המרכזים הרפואיים בכל רחבי הארץ, העובדים על המערכת לגבות את גיליון התרופות של המטופלים בגיליון ידני | בארץ

יוני גבאי | כיכר השבת |
טיפול בבית רפואה | ארכיון (צילום: שאטרסטוק)

שבוע אחרי התקלה החריגה - משרד הבריאות מעדכן על תקלה נוספת שהתגלתה במערכת המחשוב קמיליון המשמשת מספר בתי רפואה ברחבי הארץ.

בעקבות כך וכמקדם ביטחון, הנחה משרד הבריאות את המרכזים הרפואיים בכל רחבי הארץ, העובדים על המערכת לגבות את גיליון התרופות של המטופלים בגיליון ידני.

"הנושא בבדיקה", נמסר עוד, "המשרד ימשיך ויעדכן את הציבור ככל ויהיה צורך".

לפני שבוע דיווחנו כי מטופלים רבים, במרכזים רפואיים ברחבי הארץ, קיבלו מרשמי תרופות שגויים שכלל לא היו אמורים לקבל. משרד הבריאות הודיע על כך כעשרה ימים לאחר שהתגלתה התקלה לראשונה.

במשרד הבריאות כינו זאת כ"תקלה חריגה במערכת מחשובית המשמשת מספר בתי חולים", והוסיפו כי "בעקבות התקלה, שהיקפה ומשמעותה נבחנים כעת, נרשמה ברשומה רפואית של חלק מהמאושפזים רשימת תרופות קבועות לא נכונה".

עוד ציינו כי "היקף הליקוי נמצא בבדיקה וידווח לציבור עם היוודעו. משרד הבריאות בוחן ובודק ויעדכן את הציבור ככל ויהיה צורך".

כאמור במסגרת התקלה, שהתגלתה כבר לפני יותר מעשרה ימים, קיבלו אזרחים מרשמי תרופות השייכים בכלל לאנשים אחרים.

עדיין לא ברור אם מדובר בפריצת סייבר, אך הדבר נמצא בבדיקה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר