דאגה חסרת תקדים לאזרחים ותיקים

משרד הרווחה יממן לראשונה דיור מוגן לקשישים שפונו מבתיהם בעקבות המלחמה

אזרחים ותיקים שפונו מיישובי העוטף והצפון למלונות יוכלו לעבור לדיור מוגן במימון מלא של משרד הרווחה, שם יזכו למעטפת שירותים וטיפול המתאימה לצרכיהם, הכוללת: דיור מותאם, ליווי של עובדי רווחה בתחום הזקנה, פעילויות תרבות וסביבה מונגשת ובטוחה בפיקוח משרד הרווחה (חדשות) 

דניאל הרץ | כיכר השבת |

משרד הרווחה יאפשר לראשונה לאזרחים ותיקים שפונו מהעוטף ומהצפון לעבור מהמלונות לדיור מוגן במימון מלא

המשרד פרסם נוהל מסודר למחלקות לשירותים חברתיים ברשויות המקומיות ודאג לפרסמו גם בבתי המלון. כמו כן ניתן לקבל מידע במוקד 118 של משרד הרווחה.

שר הרווחה יעקב מרגי אמר: "עלינו להבטיח כי המפונים יקבלו סל מענים מותאמים אשר יענו על צרכיהם הקהילתיים, הבריאותיים והסוציאליים. הדבר חשוב אף יותר כשאר מדובר באוכלוסיות רגישות יותר כמו אזרחים ותיקים. על אף העבודה המצוינת שנעשית במלונות, השהות הממושכת מחוץ לבית מחייבת התאמת צרכים וטיפול ייעודי עבור האזרחים הוותיקים. המעבר שלהם לבתי הדיור המוגן יאפשר זאת וישמש עבורם כבית זמני עד שיחזרו לביתם".

מאז פרוץ המלחמה פונו אלפי אזרחים ותיקים מאזורי העימות בדרום ובצפון אל המלונות וחלקם גם לבתי הדיור המוגן ולבתי האבות. משרד הרווחה והביטחון החברתי העתיק שירותים שונים שלהם זקוקות הקהילות השונות מהיישובים לבתי המלון בסיוע רשתות בתי המלון והרשויות המקומיות שבתחומם הם פועלים.

למרות זאת, ישנם אזרחים ותיקים רבים אשר זקוקים למענים אחרים בתחומי הבטיחות האישית, הנגישות והליווי הסוציאלי ומעטפת שירותים נוספת שקיימת בבתי אבות ובבתי דיור מוגן.

בשבוע שעבר קיים שר הרווחה והביטחון החברתי יעקב מרגי מפגש עם אזרחים ותיקים תושבי המועצה האזורית אשכול שפונו מיישובי העוטף לדיור מוגן שבפיקוח המשרד. מהשיחה עמם התרשם השר, שבבתים אלו מקבלים המפונים הוותיקים מענים מותאמים יותר לצרכיהם ועל כן החליט המשרד להרחיב את המענה ולאפשר לוותיקים נוספים לעזוב את המלונות לדיור המוגן ובתי האבות שתחת פיקוח המשרד, אם ירצו בכך.

יש לציין, כי משרד הרווחה יישא בעלות השהות של האזרחים הוותיקים בבתי הדיור המוגן ובתי האבות והקצה לכך תקציב ייעודי. אזרחים ותיקים שיעברו מהמלון לדיור מוגן או בית אבות, יקבלו ליווי של עובדי רווחה בתחום הזקנה, דיור מותאם לאזרחים וותיקים, פעילויות תרבות מגוונות, סביבה מונגשת ובטוחה, ופיקוח צמוד של עובדי משרד הרווחה.

ינון אהרוני, מנכ"ל משרד הרווחה: "אנו מודים לרשתות בתי המלון על המאמצים הגדולים שהם עושים על מנת לתת למפונים תחושה של בית ולספק להם את כל השירותים, אך אנו ערים לכך כי יש אזרחים ותיקים שמעדיפים שהיה בסביבה מותאמת יותר מבחינת השירותים הנחוצים להם כגון בתי הדיור המוגן ובתי האבות. החל משבוע הבא יוכלו ותיקים שירצו בכך לעבור אל בתי הדיור המוגן ואל בתי האבות כפי שכבר עשו רבים אחרים לאחר השבעה באוקטובר".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר