בבית המשפט בירושלים

משפחות הנרצחים תובעות רשתות תקשורת אמריקאיות: "'עיתונאים לקחו חלק בטבח" 

בבית המשפט המחוזי בירושלים, הוגשה תביעה נגד סוכנויות הידיעות רויטרס ו AP  ע"י בני משפחות צעירים שנרצחו במסיבה ברעים במתקפת חמאס. "אותם 'עיתונאים' חדרו לשטח ישראל כתף אל כתף עם פעילי חמאס" (חדשות) 

יאיר טוקר | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-י"ט באדר א' תשפ"ד | 28.02.24
רוצחי נוח'בה כלואים בישראל (צילום: Chaim Goldberg/Flash90))
מתוך כתב התביעה שהוגש (צילום: צילום מסך)

בבית המשפט המחוזי בירושלים, הוגשה היום (רביעי) תביעה של חמש משפחות שיקיריהן נרצחו במסיבת הנובה במתקפת חמאס בשבת שמחת תורה נגד סוכנויות החדשות רויטרס ו-AP, בטענה כי אל מחבלי החמאס התלוו "עיתונאים וצלמים" מטעמן שתיעדו את מעשי הזוועות.

לפי כתב התביעה שהוגש "אותם 'עיתונאים' נשלחו על ידי הסוכנויות, ששידרו והפיצו תעודים שונים מזמן הטבח באתרי החדשות בבעלותן" כך דווח היום (רביעי) באתר Yent

לפי הדיווח, התובעים הם ההורים של הנרצחים מאי נעים, אביר לוטן, גיא גבריאל לוי, שלו מדמוני ושני לוק. ההורים ציינו במסגרת התביעה, שהוגשה באמצעות עורכי הדין יוסי האזרחי, יהודה רסלר ואמיר רוזנקרנץ, כי חלק מאותם "עיתונאים", שהפיצו ושידרו תיעודים מהזירה האכזרית, מזוהים עם חמאס ונטלו חלק פעיל בטבח.

בנוסף נטען בכתב התביעה, כי "קשה להלום מצב דברים בו לא ידעו אותם 'עיתונאים' מקומיים אודות הפלישה והטבח הנוראיים מבעוד מועד ולפני שהחלו, שכן חלק ניכר מה'דיווחים' שמסרו, לרבות תמונות, היו מהדקות הראשונות של הטבח".

בסיום, נכתב, "אין חולק כי 'העיתונאים' שהתלוו למחבלי החמאס יכלו להושיט את העזרה הנדרשת ולהודיע לרשויות מדינת ישראל מבעוד מועד על העתיד לבוא ולמנוע את הפשעים הנוראיים. הנתבעות, כמי שהתקשרו עם 'העיתונאים' וכמי שחלה עליהן חבות שילוחית ואף ישירה למעשי המועסקים או המתקשרים עמן, חבות בגין הנזקים שנגרמו לתובעים בגין מעשי 'העיתונאים'". כתב הגנה, נציין, טרם הוגש לבית המשפט.

יוזכר כי לפני שלושה חודשים בדיוק, אחרי התחקיר שהוכיח כי צלמים העובדים עם גופי תקשורת מרכזיים אמריקנים, נעו עם כוחות הנוחב'ה של החמאס מרגעי המתקפה הראשונים בשמחת תורה ותיעדו את הזוועות. רשת החדשות CNN האמריקנית הודיעה על הפסקת עבודתו של הצלם עליו הוכח ששיתף פעולה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר