היום ה-146 למלחמה

גלנט נכנס לעזה: "מתכננים את הפעילות ברפיח" | העדכונים

אזעקות נשמעו בשעות הבוקר גם בצפון וגם בדרום | סוריה טוענת בהודעה רשמית כי ישראל תקפה הלילה בדמשק, מערכות ההגנה הופעלו | ממשל ביידן מתכנן להצניח סיוע לתוך רצועת עזה וזאת בשל הקשיים בהכנסת סיוע דרך היבשה | בשעות הבוקר המוקדמות: אזעקות הופעלו ברכסים וביישוב הערבי איבטין הסמוך; דובר צה"ל - אזעקה בגלל מיירט שיצא לעבר מטרה חשודה • כתבי 'כיכר השבת' עם העדכונים (חדשות)

כתבי כיכר השבת | כיכר השבת |
הכתבה פורסמה ב-כ' באדר א' תשפ"ד | 29.02.24
זירת הפיגוע בעלי, חיילי צה"ל בעזה (צילום: דובר צה"ל, דוברות מד"א)

דיווחים שוטפים - דקה אחרי דקה

23:30: כרמל דנגור מדווחת: עשרות עצורים מנהליים פלסטינים שוחררו הערב במפתיע מכלא עופר.

‏הסיבה, לפי גורמים במערכת הביטחון: מתקני המעצר מלאים לחלוטין. ״הוחלט לשחרר אותם כדי לפנות מקום לעצורים ׳כבדים׳ יותר״

22:55: הרמטכ"ל הרצי הלוי סיים כעת הערכת מצב בזירת הפיגוע בתחנת הדלק

הרמטכ״ל הערב (צילום: דוברות בנימין )

22:48: העיתונאי מוטי קסטל ״המהלך של גלנט כמו גם ההצהרה הפומבית אמש הם מופע של חוסר אחריות משווע.

מה אמורים לחשוב החיילים ברצועה ובגבול הלבנון כשהדרג המדיני ששולח אותם לקרב מתקוטט בפומבי ונמצא כפסע מבחירות בעת כזאת - בגלל אמביציה נרקסיסטית של פוליטיקאי אפרורי נטול כריזמה?

שערוריה.

21:45: מועצה אזורית בנימין מעדכנת: שמו של הנרצח השני בפיגוע הרצחני בתחנת הדלק ליד היישוב עלי בבנימין: אוריה הרטום הי"ד (Uria Hartum) בן 16.5 תושב היישוב דולב בבנימין. תלמיד הישיבה התיכונית בשומריה. הותיר אחריו הורים ו-5 אחים.

הוריו גדי ונעמה: "אוריה נער טהור וישר דרך. זכינו לגדל נער צדיק וקדוש"

ראש המועצה האזורית בנימין ישראל גנץ: "אוריה, נער צעיר ורך בשנים נרצח רק בשל היותו יהודי שחי בארץ ישראל. דמו של אוריה שנשפך היום לא יהיה לשווא - נתגבר ונעמיק שורשים למענו. אנו מצפים שההנגה והצבא יכו באוייב האכזר וסביבתו עד השמדתם. בנימין כולה עוטפת את המשפחה היקרה בשעה קשה זו ומחזקת את קהילת דולב"

אוריה הי"ד (צילום: מועצה אזורית בנימין)

21:15: נשיא המדינה יצחק הרצוג: ״הלב כואב ודואב לנוכח הפיגוע בסמוך לעלי, בו נרצחו אזרחים ישראלים חפים מפשע על ידי טרוריסטים בני עוולה וצמאי דם.

אני מבקש להביע הערכה גדולה לאביעד גזבר שפעל בתושיה רבה וחיסל את המחבל הנפשע, בכך הוא מנע פיגוע גדול עוד יותר והציל חיים רבים.

בשם העם כולו אני מחבק את המשפחות אשר חרב עליהן עולמן, ומחזק את ידי צה״ל וכוחות הביטחון במאמצם הנחוש להגנה על כלל אזרחיות ואזרחי ישראל, בדרום, בצפון, ביו"ש ובכל הארץ, יהי זכרם ברוך.״

21:12:עמית סגל בפרסום ראשון במהדורה המרכזית ההצעה של גנץ לדרעי | כי לפני נאומו של גלנט, אנשי גנץ הגישו הצעה לחוק גיוס בהסכמה וגם חוק פיזור הכנסת בהסכמה - עם הבטחה שהמחנה הממלכתי יישאר בממשלה עד הסוף. דרעי דחה את ההצעה.

20:45: דובר צה״ל דניאל נגרי בהצהרה: ״בימים האחרונים חיסלנו יותר מ-450 מחבלים, מאז המלחמה חיסלנו 13,000 מחבלים״.

20:25: ארגון זק״א בהודעה: זק״א: בלב קרוע אנו מודיעים על הירצחו של חברנו היקר הקדוש הרב יצחק צייגר הי"ד בפיגוע הנורא היום בתחנת הדלק בעלי על ידי מרצחים בני עוולה.

איש חסד של אמת בכל ליבו ומאודו, מוותיקי המתנדבים בזק"א מחוז ש"י שמסר נפש למען כבוד המת והקדיש ימים ולילות להביא כל יהודי לקבר ישראל.

הַרְנִינוּ גוֹיִם עַמּוֹ כִּי דַם עֲבָדָיו יִקּוֹם וְנָקָם יָשִׁיב לְצָרָיו וְכִפֶּר אַדְמָתוֹ עַמּוֹ.

יצחק צייגר הי״ד (צילום: המועצה האזורית בנימין)

20:20: עמיחי שטיין מדווח כי הבית הלבן בתום שיחת ביידן עם מנהיגי קטר ומצרים: "המנהיגים הביעו צער על אובדן חייהם של אזרחים (בתקרית בעזה) והסכימו כי אירוע זה מדגיש את הדחיפות של סיום המשא ומתן בהקדם האפשרי והרחבת זרימת הסיוע ההומניטרי לעזה".

20:14: בסביבת נתניהו מתדרכים היום שגלנט רוצה לפרק את הממשלה מחבל באחדותה וכו׳. גלנט אגב, חושב שבחירות עכשיו זה אסון (מיכאל שמש)

20:06: שרת ההתיישבות והמשימות הלאומיות אורית סטרוק: "הפיגוע בעלי - קריאת השכמה נוספת להיערכות אחרת לחלוטין לקראת הרמדאן ביו"ש.

בראש ובראשונה צמצום התנועה הפלסטינית על עורקי החיים של ההתיישבות, והפנייתה לצירים חלופיים, שכולם יודעים שהם קיימים.

חברי הקבינט המתכנסים הערב חייבים לדון בנושא.

מצורף מכתבי מלפני שבוע".

19:53: נתניהו בהצהרה לתקשורת: "לקיים בחירות תוך כדי מלחמה זו תבוסה לישראל, זה החלום של סינוואר ושל נאסראללה".

19:49: נתניהו משיב לגלנט במסבת העיתונאים: "מי שדורש הסכמה מוחלטת לא רוצה להשיג פתרון, תמיד יהיה מי שיתנגד. מי שדורש הסכמה מוחלטת לא ישיג שום הסכמה".

19:43: נתניהו מקיים מסיבת עיתונאים ומתייחס למגעים לעסקה: "ביקשתי לקבל את שמות כל החטופים שישוחררו, עוד לא קיבלתי מענה לדרישה הזו. לא נתקפל מול הדרישות ההזויות של חמאס".

נתניהו במסיבת העיתונאים, הערב

19:32: ח״כ גלית דיסטל אטבריאן בעקבות הפיגוע בעלי: דין הרשות הפלסטינית כדין עזה. ‏אותה מלחמת דת. ‏אותם נאצים. ‏אותה הסתה. ‏אותם ספרי לימוד. ‏אותו אללה שמצווה לרצח. ‏אותו צמא לדם יהודי. ‏ההבדל בין המחבלים בפיגוע בעלי לבין הנוחבות בבארי הוא גאוגרפי בלבד.

"‏לנצח נחיה על החרב. ולכן חשוב שהחרב שלנו תמיד תהיה יעילה, אכזרית ומצוחצחת יותר מהחרב שלהם. ‏בשלה העת להפסיק לספר לעצמנו סיפורים על מדינות פלסטיניות, סכסוכים טריטוריאלים או פיתרונות מדיניים.

"‏המעט שאנחנו יכולים לעשות מול המוטציה האסלמו -נאצית שיושבת לנו על הגדרות הוא להכיר במציאות. ‏עניין בסיסי של הישרדות".

19:28: בצל ההתפרעויות במשאיות הסיוע, דובר צה"ל דניאל הגרי ייתן עדכון לתקשורת הערב בשעה 20:15 בקרייה בתל אביב.

19:27: יו״ר מפלגת ישראל ביתנו, ח״כ אביגדור ליברמן, בתגובה לפיגוע שאירע היום בעלי: ״רק בשבוע שעבר אירע פיגוע אכזרי במעלה אדומים בו נרצח צעיר, והיום באותה תחנת דלק בעלי שאירע בה פיגוע רצחני לפני כמה חודשים, אירע פיגוע רצחני נוסף בו נרצחו 2 אזרחים תמימים רק בשל היותם יהודים.

"כאשר אנחנו מסתכלים צפונה, גם היום שוגר כטב״ם לאזור מפרץ חיפה והשיגורים לצפון לא פוסקים לרגע. ממשלת ישראל חייבת להפסיק עם הקונספציה הישנה ועם ההכלה ולעבור למתקפות מנע. תפסיקו לדבר עם הטרור במילים ותתחילו לדבר איתו במעשים. אני שולח את תנחומיי למשפחות הנרצחים ולכל תושבי עלי בערב קשה זה.״

19:15: שר הביטחון גלנט נכנס עם כוחות צה״ל לצפון רצועת עזה: ״רשת מנהרות המילוט של החמאס הפכה למלכודת מוות עבור המחבלים. אנו מתכננים את פעילותנו ברפיח ובמחנות המרכז על בסיס המודיעין של החמאס. רק החזרת חטופים תביא להפוגה זמנית בלחימה״.

בהמשך, שר הביטחון קיים תצפית על צפון הרצועה ממוצב צה״ל על גדר המערכת, ושוחח עם לוחמי גדוד ״נצח יהודה״, המבצעים את משימת ההגנה בגזרה. השר גלנט שוחח עם הלוחמים על פעילותם בתקופת המלחמה, ועל שילוב לימוד התורה בזמן השירות הצבאי.

(צילום: אריאל חרמוני, משרד הביטחון)

19:00: אירוע חריג בגבול עזה: מפגינים במעבר ארז פרצו מחסום של צה"ל ונכנסו לרצועת עזה. פועלי צה"ל החלו לפנותם.

18:28: דובר צה"ל: בהמשך לפיגוע בתחנת הדלק בעלי שבחטיבת בנימין, כוחות צה"ל ממשיכים בסריקות במרחב. כך נראית פריסת הכוחות.

זירת הפגוע בעלי, היום (צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)
(צילום: דובר צה"ל)

18:00: הפיגוע בעלי: המחבל תושב מחנה הפליטים קלנדיה מצפון לירושלים.

17:46: גורמי ביטחון לגלי צה״ל: סיכויים גבוהים שיש מחבלים נוספים שטרם נתפסו.

17:40: דובר צה"ל: לפני זמן קצר מחבל הגיע לתחנת הדלק בעלי שבחטיבת בנימין ופתח בירי. המחבל חוסל. הכוחות חוסמים צירים ומנהלים מרדף אחר חשודים נוספים במרחב.

17:39: דוברות מד"א: עדכון לפיגוע ירי סמוך לעלי: פראמדיקים של מד"א קובעים את מותם של 2 גברים בשנות ה-40 וה-20.

17:38: זק"א: עדכון לפיגוע ירי בעלי. נקבע מותם של בני 17 ו-30. בטיפול צוות מחוז ש"י.

17:36: הודעת דוברות הישוב עלי: לפני זמן קצר התבצע פיגוע קשה בו נפגעו שני ישראלים. מחבל מנוטרל במקום. הפיגוע התרחש בתחנת הדלק בעלי בה לפני שנה נרצחו 4 בני אדם.

הנשק ששימש את המחבלים (צילום: דוברות היישוב עלי)

17:35: העיתונאי ניר דבורי: אחד המחבלים מתבצר בתוך חומוס אליהו בסמוך לתחנת דלק. אין חשש לבני ערובה.

17:32: מנכ״ל מד״א אלי בין מעדכן: ״נקבע מותם של שני הפצועים הישראלים בזירה״.

זירת הפיגוע הרצחני בעלי (צילום: דוברות מד"א)

17:29: מנכ״ל מד״א אלי בין: ״נקבע מותו של אחד הפצועים בפיגוע בעלי״.

17:26: מוקד בנימין: תושבים שלום. לידיעתכם, בעקבות אירוע בטחוני בכביש 60 מצומת עלי לצומת שילה הכביש חסום לתנועה ל2 הכיוונים, יתכנו שיבושים בתחבורה הציבורית ובהסעות השונות. סעו בזהירות.

17:24: דוברות איחוד הצלה  - מחוז יו"ש: צוותי הרפואה של איחוד הצלה מעניקים בדקות אלו סיוע ראשוני בזירת האירוע בכביש 60 בסמוך לתחנת הדלק בעלי.

17:20: דוברות מד"א: בשעה 17:08 התקבל דיווח במוקד 101 של מד"א במרחב ירושלים על פצועים מירי בכביש 60 בתחנת הדלק סמוך לכניסה לעלי. חובשים ופראמדיקים של מד"א מעניקים במקום טיפול רפואי ל 2 פצועים במצב אנוש מחוסרי הכרה.

17:17: 2 מחבלים מנוטרלים סמוך לתחנת הדלק בעלי. 2 פצועים במקום.

17:16: בהמשך לניסיון הפיגוע בעלי: כוחות צה"ל סורקים את האזור ע"מ לשלול מעורבים נוספים וסייענים למחבל שנוטרל.

17:11: דיווח ראשוני על מחבל שניסה לבצע פיגוע ירי סמוך לתחנת הדלק בעלי, ונוטרל במקום.

16:56: דיווח ב'וואלה': מנהיג החות'ים מאיים - כוחותינו יכניסו "הפתעות" צבאיות בפעולות בים האדום, כאלו שאויבינו לא מצפים להן".

16:46: ראש הממשלה נתניהו בפתח ועדת השרים למאבק ביוקר המחיה: "מה שטוב לאירופה - טוב לישראל. אנחנו נביא תזכיר חוק עוד השבוע לחקיקה מהירה בכנסת. זה יוריד מאוד את מחירי הקוסמטיקה והמזון במדינת ישראל".

נתניהו בקבינת הכלכלי חברתי (צילום: קובי גדעון/לע"מ)

16:44: העיתונאי מיכאל שמש מצטט את הודעת הבית הלבן: התקיפה על משאיות הסיוע בעזה זה אירוע רציני, דוברת המועצה לביטחון לאומי אומרת שבארה"ב בודקים הדיווחים לפיהם עזתים נהרגו בזמן שהמתינו לסיוע הומניטרי.

16:24: דובר צה"ל: צה״ל הודיע על כוונתו להרוס את דירת המחבל שביצע את פיגוע הירי בצומת ראם.

15:28: ארגון הטרור חיזבאללה מודיע על מחבל נוסף משורות הארגון שחוסל בתקיפות צה"ל בדרום לבנון. בכך עלה מספרם של מחבלי החיזבאללה שחוסלו בידי צה"ל ל-220.

המחבל שחוסל

15:14: חיזבאללה לוקח אחריות על השיגורים לצפון: בשעה 14:05 תקפנו את קיבוץ אילון בקטיושות בתגובה להרג שני האזרחים אתמול בתקיפה הישראלית בכפרא - דרום לבנון.

14:55: האזעקות בגליל: פגיעה ישירה בבית. אין נפגעים בחסדי שמים אך נגרם נזק.

14:30: העיתונאי דורון קדוש עם התחקיר הראשוני של צה״ל לתקרית בצפון הרצועה:

  • כתוצאה מאש כוחותינו נפגעו עזתים בודדים, פחות מ-10. מדובר בעזתים שהתקרבו לטנק של צה״ל, מרחק של עשרות מטרים מהכוח. התבצע נוהל מעצר חשוד מסודר - קודם כל ירי אזהרה לאוויר, ובהמשך ירי לעבר פלג גוף תחתון. אין נפגעים לכוחותינו באירוע.
  • ⁠רובם המוחלט של הנפגעים באירוע נפגעו כתוצאה מדוחק ודריסה של המשאיות. אלפי אזרחים בזזו את המשאיות והשחיתו אותן. המשאיות עשו את דרכן למחסות ההומניטריים בעיר עזה.

14:26: דובר צה״ל: מצורף תיעוד אווירי של המבצע להכנסת סיוע הומניטארי לצפון רצועת עזה, המראה כיצד ההמון פלסטיני התנפל על המשאיות וכתוצאה מכך נהרגו עשרות מצפיפות, דוחק ודריסה.

במצע הנחתת הסיוע בעזה (צילום: דובר צה"ל)

14:24: דיווח בצ'אד: מנהיג האופוזיציה נהרג במתקפה של הצבא על מעוזי המורדים.

13:50: דיווח: בחור חרדי נעצר בבני ברק לאחר שירה באקדח ביביגן. לידיעה המלאה >>>

13:28: ח"כ צבי סוכות בראיון ל-'BBC': "איך הייתם מרגישים אם היו מעקלים חשבונות של השחקנים במנצ'סטר יונייטד?".

13:00: ראש הממשלה בנימין נתניהו יקיים הערב מסיבת עיתונאים.

12:44: דיווחים בסוריה: ישראל תקפה בשעה האחרונה מערכות הגנה אוויריות ומערכות התרעה מוקדמות שך הצבא הסורי באזור הבירה דמשק.

12:40: דובר צה״ל: לפני זמן קצר הוצנח ציוד סיוע הומניטרי על ידי צבא ירדן במרחב צפון הרצועה. בשל הרוחות, חלק מחבילות הסיוע נחתו בשטח ישראל. אין חשש לאירוע ביטחוני.

12:25: האזעקה בכפר חסידים ובכפר איבטין הסמוך - בגלל יירוט של מטרה אווירית חשודה.

12:15: חיזבאללה מרחיב את מעגל הירי: אזעקות בכפר חסידים ואזור המפרץ.

11:58: דוברות המשטרה: החל מליל יום חמישי זה ועד לצוהרי יום שישי לפי הגורמים המוסמכים, התחזית היא רוחות מזרחיות נרחבות בצפון הארץ ובהרי המרכז עד למהירות של כ- 100 קמ״ש, כולל סכנה לגלים גבוהים בחופי הכנרת ונזקי רוח בדגש למצבים מסכני חיים. שוטרי משטרת ישראל פרוסים ברחבי הארץ בכדי לתת שירות מיטבי לציבור משתמשי הדרך, בכבישי הארץ ובצירים הראשיים בפרט, הכל במטרה לשמור על חייהם ובטיחותם של כלל אזרחי ישראל. כמו כן, יחידות החילוץ והמערך האווירי של המשטרה יופעלו בתוך זמן קצר במוקדים השונים ככל שיידרש, זאת במטרה להציל חיים.

11:40: על פי דיווחי כלי התקשורת בסוריה: בשעה האחרונה ישנה תקיפה ישראלית באזור דמשק, כטב"מ ישראלי תקף מכונית באזור.

11:37: האזעקות לפני זמן קצר בדרום, דיווחים על נפילת רקטה ליד קיבוץ סעד. לא ידוע כרגע על נפגעים או על נזק.

11:33: משה דוידוביץ, ראש המועצה האזורית מטה אשר ויו"ר פורום קו העימות בפניה לראש הממשלה: "יש פה חבל ארץ נטוש שהממשלה בראשותך הגלתה את תושביו! אנו ראשי הרשויות דורשים החלטה".

המכתב של דוידוביץ'

11:30: מעבר כרם שלום: פעילי תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים בצעקה: "מה נסגר עם המדינה שלנו? כל הכוחות כאן רק בשביל להבטיח שמשאיות המוות האלה יכנסו ליידים הרצחניות של חמאס. תעצרו את זה!. 134 חטופים מחכים. הם חולים הם מעונים שם. אין להם זמן. תפסיקו עם זה!".

כרם שלום, היום (צילום: צו 9)

11:14: מנכ״ל משרד ראש הממשלה, יוסי שלי, בכנס הנימבוס (הענן הממשלתי): ״אישרנו את מתווה החזרת התושבים לדרום, למעט בעשרת הקיבוצים, כך שכל מי שמעוניין בכך יוכל לחזור ולקבל מענק הסתגלות חד פעמי, מי שירצה להישאר במלון יוכל לעשות זאת עד ה-7.7. תוקם ועדת חריגים למקרים יוצאי דופן. לגבי הצפון - אין לנו הרבה בשורות כרגע, לפי שעה המצב ישאר כפי שהוא אבל אנחנו ממשיכים לחפש פתרונות ביניים״.

11:02: אזעקת תבע אדום נשמעה כעת גם בעוטף עזה - בכפר עזה ובסעד.

10:56: אזעקה נשמעה כעת שבגליל העליון.

10:30: עדכון בחירות ממשרד הפנים 10:30 - 1. טוהר הבחירות ושיקוף רצון הבוחרים בתוצאות האמת קודמים מבחינתנו למהירות הדיווח. כן, גם במחיר של כותרת ביקורתית כזאת או אחרת. 2. הבקרה הקפדנית העלתה כמה אי התאמות בקבצים שהועברו ממערכות המידע של חלק מהרשויות ולפיכך יש עיכוב בפרסום הנתונים של אותן הרשויות - עד להשלמת הברורים. 3. נחזור ונדגיש את שהובהר מראש; תוצאות האמת הסופיות מפורסמות בפורטל הבחירות של משרד הפנים רק לאחר השלמת כל הבקרות הנדרשות. 4. הפילוחים השונים יוצגו רק עם השלמת הבקרה על נתוני האמת.

10:02: על רקע הדיווחים על הלחץ להגברת הסיוע לרצועת עזה, גם הבוקר פעילי תנועת צו 9 ובני משפחות חטופים עושים את דרכם למעבר לחסום בגופם את המשאיות שמגיעות לידי חמאס. בשעה זו מאות פעילים נוספים עושים את דרכם מכל רחבי הארץ. "המשאיות האלה הם אספקה וחמצן לסינואר. שום סיוע לא עובר עד שאחרון החטופים חוזר", מסרו בתנועה.

09:30: ועדת הכספים צפויה להתחיל היום בהצבעות על הפרק המספרי בתקציב המדינה הנוסף לשנת 2024.

08:58: הודעה מטעם רפאל: "החברה נמצאת בפעילות רציפה לתמיכה במאמץ המלחמתי. היום יום חמישי 29.2.24 בשעות הבוקר יתקיים בשטח מכון דוד בקריות ניסויי מתוכנן ומבוקר במהלכו עשוי להשמע רעש. גורמי ההצלה והביטחון מעודכנים על הפעילות, נמצאים איתנו בקשר שוטף ויעדכנו בכל אירוע אמת. אנו מתנצלים על אי הנוחות".

08:44: דובר צה"ל: לוחמי אוגדה 162 ממשיכים במבצע האוגדתי במרחב זייתון וחיסלו חוליות מחבלים שירו על כוחותינו, במקביל כוחות אוגדה 98 ממשיכים בלחימה במרחב חאן יונס - חיסול מחבלים והשמדת תשתיות טרור במרחב.

חיסול המחבלים והתקיפות מהאוויר (צילום: דובר צה"ל)

08:22: האזעקות לפני זמן קצר בגליל, בצה"ל מדווחים כי זוהו כ-10 שיגורים מכיוון לבנון לעבר מוצב צה"ל בראש הנקרה. ב"ה אין נפגעים.

08:20: דוברות שירות בתי הסוהר: מות עצור ביטחוני. היום, נקבע בבית החולים אסף הרופא מותו של עצור ביטחוני מבית המעצר 'ניצן'. העצור, יליד 2002 תושב יו"ש, נעצר במאי 2022. כבכל אירוע מסוג זה, אשר נסיבותיו חוסות תחת צנעת הפרט והמידע הרפואי, האירוע ייבדק.

08:08: דוברות רשות המים - רשות המים מעדכנת על מצב מפלס הכנרת. על פי נתוני המדידה של רשות המים, מפלס הכנרת עומד על 209.70-. עליה של 1 ס"מ ביממה האחרונה. 90 ס''מ מקו אדום עליון. הספיקה בירדן: 27 מק/שנ.

הכנרת היום (צילום: שירן אונגר)

08:01: שתי אזעקות נשמעו כעת בשלומי שבגליל המערבי.

07:45: דובר רש"ת: היום, יעברו בנמל התעופה בן גוריון כ-33,100 נוסעים ב- 191 טיסות בינלאומיות נכנסות ויוצאות. סך הכל יצאו היום כ-17,200 נוסעים בטיסות בינלאומיות, ויכנסו לישראל כ-15,900 נוסעים. ברשות שדות התעופה ממליצים לנוסעים לעקוב אחר לוח הטיסות העדכני באתר האינטרנט של רשות שדות התעופה ואצל חברות התעופה.

04:50: משרד ההגנה הסורי האשים את ישראל בהפצצות בדמשק, בשעה זו נשמעו פיצוצים בשכונת א-סיידה זינב בדמשק.

03:00: במהלך הלילה היו מספר דיווחים על תקיפות בלבנון, באחד המקרים דווח על מספר נפגעים מקומיים.

02:10: על פי דיווח כעת ברויטרס, בארצות הברית שוקלים להצניח סיוע הומניטרי לרצועה, לאחר שהתגלו קשיים בהכנסת הסיוע לתושבים דרך משאיות הסיוע.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר