אֶרֶץ אַל תְּכַסִּי דָמִם

שלב אחר שלב: מסע הרצח של המחבל בתחנת הדלק, וחיסולו בידי הלוחם שחזר מחאן יונס

המחבל המתועב הגיע מרמאללה באמצעות רכב גנוב ועליו לוחית רישוי צהובה. בתחנת הדלק ירה מטווח קרוב בשני יושבים ברכב מתדלק | מי שחיסל אותו בגבורה הוא לוחם צה"ל שחזר מחאן יונס: "התחיל להסתער לכיווני" | שלב אחר שלב מרגעי פיגוע הירי המחריד ליד תחנת הדלק בעלי, ותיעוד דרמטי מרגעי חיסול המחבל בצרור יריות (אקטואליה בארץ, VOD)

קובי אטינגר | כיכר השבת |
תחנת הדמים ליד עלי (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

פיגוע ירי מחריד בתחנת הדלק ליד היישוב עלי התרחש היום (חמישי) בשעת צהרים מאוחרת, ובו נרצחו שני יהודים הי"ד. זו אותה תחנת הדלק שבה לפני כשנה אירע פיגוע טרור נוסף שגבה חיי יהודים השם ישמור.

המחבל שביצע את הפיגוע היום, הגיע למקום באמצעות רכב גנוב ועליו לוחית רישוי צהובה. בשל הלוחית הצהובה הצליח להיכנס לתחנה.

בתחנת הדלק, כך לפי הדיווח הערב ב-Ynet, זיהה רכב מתדלק ובתוכו שני יהודים. הוא יצא מרכבו וירה מטווח קרוב מאוד בשני היושבים ברכב, שנרצחו.

זירת הפגוע בעלי, היום (צילום: דובר צה"ל)
זירת הפיגוע (צילום: Chaim Goldberg/Flash90)

באותו שלב זיהה את המתרחש אביעד גזבר, מבעלי מסעדת "חומוס אליהו" בתחנת הדלק, שחזר מלחימה בחמאס בחאן יונס. הוא דרך את נשקו ומתוך המסעדה ירה על המחבל וחיסל אותו.

גזבר תיאר כי שמע יריות בעודו במסעדה, הוא הבין ישר שזה פיגוע וירה לעבר המחבל. המחבל נסה להתקרב לעברו, והוא תפס מחסה במסעדה והמשיך לירות בו עד שנוטרל. בהמשך סקר את השטח לוודא שאין עוד מחבלים. לדבריו אחרי פחות מדקה נגמר האירוע.

בזק"א עדכנו הערב כי אחד מהנרצחים בפיגוע הוא הרב יצחק צייגר הי"ד, "איש חסד של אמת בכל ליבו ומאודו, מוותיקי המתנדבים בזק"א מחוז ש"י שמסר נפש למען כבוד המת והקדיש ימים ולילות להביא כל יהודי לקבר ישראל".

המחבל שביצע את הפיגוע הוא מוחמד מנאצרה, קצין במשטרה של הרשות הפלסטינית, ששוחרר לפני כחמש שנים מהכלא הישראלי. הוא ישב בכלא על עבירות אמצעי לחימה.

חבר הכנסת צבי סוכות מהציונות הדתית צייץ היום: "הרוצח המתועב בעלי הוא קצין ברשות הפלסטינית. השיעור 1000: אין אף הבדל בין חלאות האדם מהחמאס לחלאות מהרשות שמביאות להם כסף ומעודדות את הרצח".

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר