בהנחיית שרת התחבורה:

נערכים לתרחיש של זירה רב מערכתית ברשות שדות התעופה

"אנחנו כאן היום כדי להבטיח שבכל תרחיש, ובכל מערכה, מערך התעופה של ישראל ימשיך לפעול ולא יושבת אפילו לא לרגע אחד" • בהנחיית השרה מירי רגב, הבוקר נערך דיון ומשחקי מלחמה ברשות שדות התעופה (תחבורה)

חשיבות הדיון היא בראש ובראשונה על מנת להכיר את המענה ההוליסטי של הרשות לתרחיש המלחמתי (צילום: סיון פרג׳)

בהנחיית שרת התחבורה והבטיחות בדרכים תא"ל (מיל') מירי רגב, הבוקר נערך דיון ומשחקי מלחמה ברשות שדות התעופה בראשות מנכ"ל משרד התחבורה, משה בן זקן, ובהשתתפות מנכ"ל רשות שדות התעופה אמנון כהן, ראש רח"ל יורם לרדו, מנהל הרשות לתעופה אזרחית שמואל זכאי, החוקר הראשי גדי רגב, מנהל נתב"ג אודי בר-עוז, נציגי משרד הבטחון, צה"ל, משטרת ישראל, חברת חשמל ורשות האוכלוסין.

רשות שדות התעופה מנהלת מתקני תשתיות לאומיים מרכזיים בהם נמל התעופה בן גוריון באמצעותו מתקיים הקשר האווירי התעופתי עם העולם, נמל התעופה רמון, ומעברי הגבול בין ישראל לבין ירדן ומצרים ועוד.

שמירה על חופש התנועה מישראל ולישראל חשובה ביותר, הן במישור המעשי והן במישור התודעתי, והינה חלק מייעדי השירות של מדינת ישראל הן באספקת השירותים והמוצרים הנדרשים למערכת הביטחון כתמיכה במאמץ המלחמתי, והן בקיום חופש התנועה ביבשה, באוויר ובים.

לנוכח העובדה כי לפעילות הרציפה של התעופה בישראל חשיבות בינ"ל וחשיבות לאומית ולאור העובדה כי השבתת התעופה עלולה להיות הישג תודעתי משמעותי לאויב, ולפיכך, מעבר לחשיבות השמירה על הרציפות התפקודית, ישנה חשיבות רבה לנושא התודעה.

בדיון אמר מנכ"ל משרד התחבורה משה בן-זקן כי "אנחנו כאן היום, בהנחיית שרת התחבורה מירי רגב, כדי להבטיח שבכל תרחיש, ובכל מערכה, מערך התעופה של ישראל ימשיך לפעול ולא יושבת אפילו לא לרגע אחד! זו משימתנו ואנו נחושים לעשות הכל לעמוד בה".

בן זקן אמר כי חשיבות הדיון היא בראש ובראשונה על מנת להכיר את המענה ההוליסטי של הרשות לתרחיש המלחמתי, לוודא ולהדק את הסנכרון המלא בין כלל הגורמים הרלוונטיים והגופים השותפים; משרד הבטחון, צה"ל – חיל האויר ופיקוד העורף, משטרה, הרשות לתעופה אזרחית, רשות החירום הלאומית וחברות התעופה.

"בהנחיית השרה מירי רגב, קיימתי לפני כשבועיים דיון היערכות לתרחיש עלטה כללי, והיום, רשות שדות התעופה מקיימת את הדיון מתוך שאיפה לשפר את המוכנות תוך מתן דגש על תרחיש של משבר חשמל".

מנכ"ל משרד התחבורה הביע את תקוותו כי התרגילים הללו יישארו בגדר היערכות ומוכנות בלבד והנחה להעביר לשרת התחבורה דו"ח מפורט הכולל דיווח על פערים ככל ויימצאו. בן זקן הביע את הערכתו לעובדי רשות שדות התעופה וביקש להודות בשם השרה רגב ואמר "העובדה כי מדי יום חברות תעופה נוספות חוזרות לטוס לישראל וממנה, מלמדות על האמון שיש להן במדינת ישראל ובמערך התעופה שלנו - ואתם חלק בלתי נפרד מכך".

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר