הסיוע ההומניטרי לעזה

מפגינים שהגיעו לכרם שלום התפנו מרצון; 3 נעצרו לחקירה

שינוי גישה? משטרת ישראל עדכנה הבוקר כי הלילה הגיעו כ-20 מפגינים למתחם מעבר כרם שלום, ולאחר שיח קצר שהתנהל מולם, ללא עימותים, הם התפנו מרצון מהמקום. שלושה מפגינים שסירבו להתפנות עוכבו במקום ובהמשך נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה (בארץ)

קובי רוזן | כיכר השבת |
הכנסת משאיות הסיוע לעזה, היום (צילום: דוברות המשטרה)

כוחות משטרה גדולים נערכו גם היום (שני) במעברים המובילים אל רצועת עזה, על מנת לאכוף את צו השטח הצבאי הסגור ולמנוע כניסת אזרחים אליו. כך מסרה המשטרה. וכן על מנת לאפשר את מעבר הסיוע ההומניטרי במעברי הבידוק של כרם שלום, וניצנה ובמקביל לאפשר יציאת סחורות מנמל אשדוד.

הדבר קורה ברקע ההפגנות הרבות המתקיימות בקביעות ליד המעברים, כנגד הכנסת הסיוע ההומניטרי לרצועה - הפגנות שבחלקן הצליחו וגרמו לדילול עד עצירה של משאיות הסיוע.

לפי הודעת המשטרה הבוקר, עשרות שוטרים מהמחוז הדרומי ומג"ב פועלים במרחב המעברים, שם עדיין קיימים איומי צליפה וירי תל"מ - ומאבטחים את מעברן של הסחורות ומאות משאיות של אספקת סיוע הומניטרי שיכנסו היום לתוך רצועת עזה.

עוד צוין כי במהלך ההיערכות הגיעו הלילה כ-20 מפגינים למתחם מעבר כרם שלום, ולאחר שיח קצר שהתנהל מולם, ללא עימותים, הם התפנו מרצון מהמקום. שלושה מפגינים שסירבו להתפנות עוכבו במקום ובהמשך נלקחו לחקירה בתחנת המשטרה.

הכנסת משאיות הסיוע לעזה, היום (צילום: דוברות המשטרה)
הכנסת משאיות הסיוע לעזה, היום (צילום: דוברות המשטרה)
הכנסת משאיות הסיוע לעזה, היום (צילום: דוברות המשטרה)

"משטרת ישראל נוקטת במדיניות הכלה ורגישות כלפי המוחים, אך לא תאפשר הפרת הסדר הציבורי, ותפעל באפס סובלנות כלפי מי שיפר את הסדר ולא ישמע להוראות השוטרים", מסרה המשטרה.

במהלך השבת האחרונה, כזכור וכפי שדווח ב'כירר השבת', הונצחו מהאוויר בידי ארצות הברית עשרות אלפי ארוחות לתושבי עזה. במקביל, בליל שישי דווח על כניסה של אזרחים לעומק של מאות מטרים בתוך שטח עזה.

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר