אחרי מה שנחשף

במקום לשתוק | ראש אונר"א תקף: "צה"ל בקמפיין לסגור אותנו"

אחרי שבצה"ל חשפו הקלטות מפלילות של עובדי הוראה באונר״א, כאלו שלקחו חלק במתקפת הטרור בשמחת תורה, ראש הארגון בוחר לתקוף דווקא את ישראל וטוען כי מדובר בקמפיין מכוון לסגור את הסוכנות (חדשות)

דוד הכהן | כיכר השבת |
בניין סוכנות אונר"א ברפיח (צילום: Abed Rahim Khatib/Flash90)

בצה"ל פרסמו אמש (שני), כי על פי אינדיקציות מודיעיניות ניתן לקבוע כי יותר מ-450 מחבלי חמאס והג׳יהאד האיסלאמי ברצועה מועסקים גם כעובדי אונר"א. ראש אונר"א דחה את הטענות וטען כי מדובר בקמפיין נגד הארגון.

פיליפ לזריני, הנציב הכללי של ארגון הטרור, אמר הלילה (שלישי) באו"ם, כי הפרסום של צה"ל הוא לא נכון, וכי מדובר בקמפיין לסגירת הסוכנות, "עד כה לא קיבלתי ראיות לכך שעובדי הארגון הם טרוריסטים, כל שנה העברתי לישראל את כל רשימות העובדים ואף פעם לא הובעה דאגה על הצוות מצד ישראל".

"הטענה היחידה", הוסיף לזריני, "היא על 12 עובדי הסוכנות שהשתתפו במתקפת הפתע - אותם עובדים פוטרו ובקרוב נפתח שתי חקירות של האו"ם בנושא".

נציב הארגון טען כי המטרה של צה"ל בפרסומים, היא לסגור את הארגון, "פירוק הסוכנות והפסקת המימון על ידי מדינות העולם, תביא לפירוק אונר"א ויהיה זה מהלך חמור מאוד שיקריב דור של ילדים שיהרסו מכך ויהרוס את הביטחון והשלום העולמי".

הנציב לא הסתפק בשקרים שפיזר והוסיף: "ישראל התעללה באסירים שהיו אצלה, יש לנו אסירים שחיזרו עם טראומה לאחר שהוחזקו בבסיסים בישראל - אחרי שעברו חוויות נוראיות בישראל".

שיחה של מחבל בארגון הטרור חמאס שעובד כמורה בבית ספר של אונר"א בדיר אל-בלח (צילום: דובר צה"ל)

הכתבה הייתה מעניינת?

תוכן שאסור לפספס

0 תגובות

אין לשלוח תגובות הכוללות דברי הסתה, לשון הרע ותוכן החורג מגבול הטעם הטוב.

טוען תגובות...
תוכן שאסור לפספס

עכשיו בכותרות
הנקראים ביותר
המדוברים ביותר