צער גדול 

"דוד בן אברהם אבינו" | הפלסטיני שחוסל הבוקר - גר צדק  

שעות לאחר האירוע שהתרחש בסמוך לחברון, עת דווח על פלסטיני שנהרג על ידי לוחם מילואים ונחשד כמחבל, מתברר כי החשוד היה יהודי ממוצא פלסטיני, גר צדק שעבר את כל תהליך הגיור בבית דינו של הגאון רבי ניסים קרליץ | כל הפרטים על סאמח זיתון, שנקרא שמו בישראל דוד בן אברהם אבינו (חדשות) 

ישראל גראדווהל | כיכר השבת |
מערת המכפלה (צילום: Wisam Hashlamoun/Flash90)

הפלסטיני שנורה הבוקר (חמישי) למוות על ידי חייל מילואים במהלך נוהל מעצר חשוד היה למעשה גר צדק מבית דינו של הגאון רבי ניסים קרליץ, כך פורסם בשעות האחרונות.

האירוע התרחש הבוקר בסמוך לחברון, כאשר חייל מילואים זיהה חשוד שירד ממונית פלסטינית בתחנת אוטובוס.

חייל המילואים החל לתחקר את האדם, ובמהלך התחקור שלו ביצע נוהל מעצר חשוד שכלל ירי לעבר פלג גופו התחתון. הפלסטיני נפצע אנושות ובשטח נקבע מותו. בבדיקה שבוצעה בתיקו נמצא סכין, נודע הבוקר.

אלא שבשעה האחרונה קיבל האירוע תפנית מצערת במיוחד, עת התבררה זהותו האמיתית של הפלסטיני סאמח זיתון בן ה-63.

במכתב ששחרר בית דינו של הגאון רבי ניסים קרליץ נכתב כי סאמח זיתון "התגייר בבית הדין הרבני ביום כ"ו אלול תשע"ט בהטפת דם ברית, טבילה וקבלת עול מצוות כדין, ונקרא שמו בישראל: דוד בן אברהם אבינו".

"דוד בן אברהם אבינו" (צילום: בית הדין של הגאון רבי נסים קרליץ)

העיתונאי דורון קדוש תיאר כי זיתון היה מוכר בקרב יהודי חברון שסיפרו שסביו הציל יהודים במהלך פרעות תרפ"ט והוא החליט ללכת בדרכו.

את לימודי היהדות שלו למד דוד ב'מכון מאיר' שבשכונת קריית משה הירושלמית, אך נדחה על ידי המדינה כשביקש אזרחות ישראלית.

זאת ועוד, מתברר שבתי הדין הרבניים סירבו לאפשר לדוד, אז סאמח, להתגייר כדת ועל כן עבר את הליך הגיור בבית הדין בבני ברק.

דובר היישוב היהודי בחברון נעם ארנון תיאר ל'ynet': "הוא ביקש לעבור הליך גיור מקובל, אך רשויות הגיור הישראליות אינן מוכנות לקבל פנייה מערבי תושב ארץ ישראל. הוא ניסה שוב ושוב, ללא הועיל. בסופו של דבר, הוא הצליח להתקבל לתוכנית גיור בבית הדין לגיור של הרב קרליץ בבני ברק. לאחר הליך ממושך ויסודי עבר את ההליך, קיבל אישור לגיור, ונקרא שמו בישראל - דוד בן אברהם".

לאחר גיורו נעצר דוד על ידי הרשות הפלסטינית ואף עבר עינויים קשים ומכות במהלך מעצרו. גם בשעה שהתבקש על ידי אנשי דת מוסלמים לחזור בו מהחלטתו להצטרף לעם השם, סירב דוד לשמוע בקולם ואמר כי חלקו עם העם היהודי.

"לא הסכמתי בשום אופן", אמר דוד לפני מספר שנים כשתיאר את התקופה האפלה. "בחרתי להיות חלק מהעם היהודי, ואין לי שום כוונה לחזור בי. סבלתי מאוד, נתנו לי לאכול לחם יבש כמו אבן וקצת תפוח אדמה. אפילו עכבר לא יכול לשבוע מזה. לא נתנו לי מים, שלוש פעמים התעלפתי ואז הוציאו אותי מהצינוק ולקחו אותי לבית חולים".

המשטרה הצבאית - מצ"ח הודיעה כי פתחה בחקירה בעקבות מותו של ה"פלסטיני", דובר צה"ל מסר: "במהלך פעילות מבצעית, ביצע כוח צה"ל ירי לעבר פלסטיני אשר עורר את חשדו בצומת אלעזר שבחטיבת עציון, זוהתה פגיעה ובהמשך נקבע מותו של הפלסטיני. מיד עם קבלת הדיווח אודות האירוע החמור, הורתה הפרקליטות הצבאית על פתיחה בחקירה של המשטרה הצבאית".

הכתבה הייתה מעניינת?

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה

תהילים להצלחת ולרפואת חיילי צה״ל ולהשבת החטופים

-נקראים כעת
-פרקים נקראו
-ספרים נקראו
לקריאת תהילים והוספת שמות לתפילה
עכשיו בכותרות